Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2553 görüntülenme )

Şok! Rusya ile İlişkiler Kesildi!

Kırmızı hat dahil!
  Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Suriye'de olası hava kazalarının önlenmesi için açılan kırmızı hat da dahil olmak üzere Türkiye Silahlı Kuvvetleri ile tüm ilişkilerin askıya alındığını söyledi.

Konaşenkov'un açıklamasından öne çıkan noktalar şöyle:
— Daha önce alınan karara göre, Rusya Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri arasındaki tüm işbirliği kanalları askıya alındı. Buna Suriye’deki terörist yapılanmalarının imhası esnasında oluşabilecek hava kazalarını önlemek için başlatılan kırmız hat da dahil.
— Türkiye, Rusya'nın askeri ataşesine Rus Su-24 uçağına yapılan saldırıyla ilgili belgeleri vermeyi reddetti.
'PİLOTLARIN KONUŞMALARIYLA İLGİLİ HABERLER UYDURMA'
— Türkiye Genelkurmay Başkanlığı yetkilileri, Rus ataşesine F-16 pilotları ile Su-24 pilotları arasındaki konuşmaları basına vermediklerini bildirdi. Bu bilgi, bugün basında çıkan ve pilotların konuşmasının yer aldığı iddia edilen haberlerin uydurma olduğunu kanıtlıyor.
— Hayatta kalan Su-24 pilotunun kurtarıldığı bölgede faaliyet gösteren terörist gruplar imha edildi.
— Suriye ordusu, Rus hava güçlerinin desteği sayesinde Lazkiye'nin kuzeyindeki dağlık bölgeleri kontrolü altına aldı.
— Rus uçaklarının Suriye'de Türkiye'den gelen bir insani ayardım konvoyunu vurduğuna ilişkin haberler gerçeği yansıtmıyor(Dış Basın).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte mektubun ayrıntıları.. Reza Zarrab Davasında Yeni Gelişme! PKK'dan 'ateşkes' açıklaması Bu Hastalığın Şakası Yok, Körlüğe Kadar Gidiyor iş... MUSUL'DA BÜYÜK SAVAŞ! TRT’den Yandaşlık Rekoru! EDİRNE'DE BÜYÜK COŞKU!.. ERDOĞAN ŞOK CEVAP!.. Barzani'nin Ağzı Kulaklarında!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ELAZIĞ'DA KORKUTAN DEPREM!..