Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 5482 görüntülenme )

Rusya'dan Kritik Halep Açıklaması!

Durum ağır...

Rus Interfax ajansının haberine göre Rusya Savunma Bakanlığı, Doğu Halep'in neredeyse yarısının isyancılardan temizlendiğini açıkladı.

Öte yandan Birleşmiş Milletler insani yardım koordinatörü bölgede faal hastane kalmadığını, gıda stoklarının neredeyse tükendiğini ve on binlerce insanın bölgeden kaçtığını belirtti.

Suriye ordusu ve müttefikleri dün isyancıların elindeki en önemli kentsel bölge olan Halep’in doğusundaki geniş bir alanı muhaliflerin elinden aldığını duyurmuştu. Bugün ise Rusya’dan doğrulama niteliğinde açıklama geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, “Doğu Halep’in yarısının muhaliflerden temizlediğini” duyurdu.

2011’DEN BU YANA ESAD’IN EN BÜYÜK ZAFERİ OLACAK

Doğu Halep’in ele geçirilmesi, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın ayaklanmanın başladığı 2011’den bu yana kazandığı en büyük zafer olacak ve kendisine karşı savaşmayan bir Kürt bölgesi dışında, şehrin kontrolünü tamamen eline alacak.

16 BİN KİŞİ YERİNDEN OLDU

Birleşmiş Milletler insani yardım koordinatörü Stephen O’Brien, isyancıların elindeki doğu Halep’te şiddetlenen çatışmalardan dolayı 16 bin kişinin yerlerinden olduğunu açıkladı.

HASTANE YOK, YEMEK BİTTİ

E-posta üzerinden açıklama yapan O’Brien, bölgede faal hastane kalmadığını, gıda stoklarının neredeyse tükendiğini ve çarpışmaların önümüzdeki günlerde devam etmesi durumunda binlerce insanın daha evlerini terk ederek bölgeden kaçmasının muhtemel olduğunu belirtti.

FRANSA’DAN ACİL TOPLANTI ÇAĞRISI

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Suriye’nin savaşta büyük ölçüde harap olmuş olan Halep kentindeki durumu ele almak için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni acil olarak toplantıya çağırdı.

Ayrault bugün yaptığı açıklamada, “Çatışmaları durduracak yollar bulmaya ve insani yardımların oraya ulaşmasını sağlamaya her zamankinden daha acilen mecburuz” dedi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP CENAHINDA BİR DAMAT TUTUKLANDI!.. ŞOK! Jirinovski'den Akıl Almaz Sözler! YARALI VATANDAŞI KURTARMAYA GİTTİLER AMA...SONRASI... İnce'den Yıldırım'a İLGİNÇ ÇANAKKALE MESAJI!.. EGE ÜNİVERSİTESİ'NDEN AKLA HAYALE GELMEZ DUYURU!.. Omurganızı Zedeleyen 8 Hareket! ÇİPLİ KİMLİK GELİYOR... İşte Başvuruda Aranan Belgeler... FLAŞ!.. Bozdağ FETÖ'yü TUTUKLAMAYA GİDİYOR!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ankaralılara Müjde!