Politika
08 Aralık 2016 ( 42735 görüntülenme )

ŞOK!.. RUSYA'dan ERDOĞAN'a LOZAN UYARISI!

Şu düşürüldüğümüz hale bakın...

RUSYA'DAN LOZAN UYARISI

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan Antlaşması'nın Türkiye adına bir zafer olmadığına yönelik açıklamalarına ilişkin olarak, "Uluslararası hukuk belgeleri ile belirlenen taahhütlerimize saygı duymalıyız" dedi.

Sputnik'te yer alan haberde, Atina'da Yunan mevkidaşı Nikos Kocyas ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ege adalarının büyük bölümünün Yunanistan'a bağlı olması üzerinden Lozan Anlaşması'nı eleştirmesi de soruldu.

Lavrov soru karşısında, "Bu sorunun çok basit bir cevabı var. Her ne olursa olsun uluslararası hukuka ve bu uluslararası hukuk belgeleri ile belirlenen taahhütlerimize saygı duymalıyız" ifadelerini kullandı.

"ERDOĞAN NE DEMİŞTİ"

Beştepe'de 29 Eylül'de muhtarlara hitap eden Erdoğan Lozan Anlaşması'na ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı: "Tarihte bize ne yaptılar. 1920'de bize Sevr'i gösterdiler, 1923'te Lozan'a bizi razı ettiler. Birileri de Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalıştı. Her şey ortada. İşte şu an Ege'yi görüyorsunuz değil mi? Bağırsan sesinin duyulacağı adaları biz Lozan'da verdik.

Zafer bu mu? Oralar bizimdi. Oralarda bizim camilerimiz, mabetlerimiz var ama şu anda hala Ege'de kıta sahanlığı ne olacak, havada, denizde ne olacak bunları konuşuyoruz, hala bunun mücadelesini veriyoruz."

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ