Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 42675 görüntülenme )

ŞOK!.. RUSYA'dan ERDOĞAN'a LOZAN UYARISI!

Şu düşürüldüğümüz hale bakın...

RUSYA'DAN LOZAN UYARISI

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan Antlaşması'nın Türkiye adına bir zafer olmadığına yönelik açıklamalarına ilişkin olarak, "Uluslararası hukuk belgeleri ile belirlenen taahhütlerimize saygı duymalıyız" dedi.

Sputnik'te yer alan haberde, Atina'da Yunan mevkidaşı Nikos Kocyas ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ege adalarının büyük bölümünün Yunanistan'a bağlı olması üzerinden Lozan Anlaşması'nı eleştirmesi de soruldu.

Lavrov soru karşısında, "Bu sorunun çok basit bir cevabı var. Her ne olursa olsun uluslararası hukuka ve bu uluslararası hukuk belgeleri ile belirlenen taahhütlerimize saygı duymalıyız" ifadelerini kullandı.

"ERDOĞAN NE DEMİŞTİ"

Beştepe'de 29 Eylül'de muhtarlara hitap eden Erdoğan Lozan Anlaşması'na ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı: "Tarihte bize ne yaptılar. 1920'de bize Sevr'i gösterdiler, 1923'te Lozan'a bizi razı ettiler. Birileri de Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalıştı. Her şey ortada. İşte şu an Ege'yi görüyorsunuz değil mi? Bağırsan sesinin duyulacağı adaları biz Lozan'da verdik.

Zafer bu mu? Oralar bizimdi. Oralarda bizim camilerimiz, mabetlerimiz var ama şu anda hala Ege'de kıta sahanlığı ne olacak, havada, denizde ne olacak bunları konuşuyoruz, hala bunun mücadelesini veriyoruz."

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya, 'Fuat Avni'nin Tweetlerini Hatırlattı MHP'DE GENEL BAŞKANLIK ANKETİNDEN ÇARPICI SONUÇ!.. Rus Bilim İnsanları, Kanseri Uzayda Yendi! "İsrail'in Tüyler Ürpertici Planı" Genelkurmay Başkanlığı'ndan Açıklama! DAVOS'UN ÜNLÜ İSMİ YAŞAMINI YİTİRDİ! 41 Terörist Öldürüldü KILIÇDAROĞLU BİR TWEET ATTI... SOSYAL MEDYA KİLİT!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Meral Akşener Son Kararını Verdi