Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2392 görüntülenme )

Şok! Rusya'dan Büyük Ayıp!

Rus Pilotun Cenaze Törenine Rusya'dan Tek Cümle!
  Türkiye'nin Suriye sınırında düşürdüğü Rus savaş uçağının pilotu Oleg Peşkov'un cenazesi, Ankara'da düzenlenen askeri törenle Rusya'ya gönderildi .

Öldürülen Rus pilotu için ilk tören GATA'da yapıldı.
Pilotun cenazesi GATA'da saat 09.40'ta Garnizon Komutanı, GATA Komutanı, Rusya Federasyonu Büyükelçisi, Savunma, Hava ve Kara Ataşeleri ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden bir heyetin katıldığı askeri ve dini törenle hastaneden alındı.

Pilot Peşkov'un cenazesi daha sonra, Esenboğa Havalimanı'na gönderildi.
Cenaze burada protokolle karşılandı . Cenaze, Garnizon Komutanı başkanlığında Türk Silahlı Kuvvetlerinden bir heyet ile Rusya Federasyonu Büyükelçisi, Savunma Hava ve Kara Ataşelerinin katıldığı askeri tören sonrasında saat 10.45'te Moskova'ya gönderildi.

Rus savaş pilotuna ilişikin fotoğrafların TSK tarafından yayınlanmasının ardından Rusya'da gazeteciler bu durumu Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'a sordu.
Gazetecinin, "Cesedin Moskova’ya teslim edilmesi, Ankara’nın Rusya ile ilişkileri düzeltme çabası olarak görüyor musunuz?" şeklindeki sorusuna Peskov'un yanıtı tek cümleyle oldu.

Peşkov’un cenazesinin Rusya'ya teslim edilmesi ile ilgili açıklamayı reddeden Peskov, "Henüz bu konuda herhangi bir yorumda bulunmak istemiyorum" şeklinde konuştu(Milliyet).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çeyiz Yardımı Nedir? Nasıl Alınır? İran, ABD askerlerini Gözaltına Aldı Genelkurmay'dan BÜYÜK DAVET!.. ŞOK! AKP'den DEVRİM Niteliğinde KARAR! FLAŞ!.. AKP'NİN KAPI ANAHTARI BAHÇELİ'DE!.. ABD'den Flaş Suriye Açıklaması! Erdoğan'dan Yine Tehdit ABD Suriye'de IŞİD'i Vurdu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. MALTEPE TARİHİ BİR REKORA GİDİYOR...