Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2384 görüntülenme )

Şok! Rusya'dan Büyük Ayıp!

Rus Pilotun Cenaze Törenine Rusya'dan Tek Cümle!
  Türkiye'nin Suriye sınırında düşürdüğü Rus savaş uçağının pilotu Oleg Peşkov'un cenazesi, Ankara'da düzenlenen askeri törenle Rusya'ya gönderildi .

Öldürülen Rus pilotu için ilk tören GATA'da yapıldı.
Pilotun cenazesi GATA'da saat 09.40'ta Garnizon Komutanı, GATA Komutanı, Rusya Federasyonu Büyükelçisi, Savunma, Hava ve Kara Ataşeleri ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden bir heyetin katıldığı askeri ve dini törenle hastaneden alındı.

Pilot Peşkov'un cenazesi daha sonra, Esenboğa Havalimanı'na gönderildi.
Cenaze burada protokolle karşılandı . Cenaze, Garnizon Komutanı başkanlığında Türk Silahlı Kuvvetlerinden bir heyet ile Rusya Federasyonu Büyükelçisi, Savunma Hava ve Kara Ataşelerinin katıldığı askeri tören sonrasında saat 10.45'te Moskova'ya gönderildi.

Rus savaş pilotuna ilişikin fotoğrafların TSK tarafından yayınlanmasının ardından Rusya'da gazeteciler bu durumu Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'a sordu.
Gazetecinin, "Cesedin Moskova’ya teslim edilmesi, Ankara’nın Rusya ile ilişkileri düzeltme çabası olarak görüyor musunuz?" şeklindeki sorusuna Peskov'un yanıtı tek cümleyle oldu.

Peşkov’un cenazesinin Rusya'ya teslim edilmesi ile ilgili açıklamayı reddeden Peskov, "Henüz bu konuda herhangi bir yorumda bulunmak istemiyorum" şeklinde konuştu(Milliyet).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat!.. Merkez Bankası'ndan Milyonlarca İnsanı İlgilendiren Açıklama... Kaçırılan Astsubay Bakınız Kim Çıktı ÜNLÜ OYUNCU HAYATINI KAYBETTİ! ŞOK! Erdoğan, Başdanışmanını YALANLADI! PKK'ya Bingöl'de Şok! Ahmet Altan Hakkında Karar! TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI'NA SİLAHLI SALDIRI! Örgütün Hedefindeki İlçe!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKP'nin Son IŞİD Oyunu