Reklamlar
Anasayfa » Haber
10 Mayıs 2017 ( 3597 görüntülenme )

ŞOK!.. RUS HABER AJANSI PKK'YA VERİLECEK SİLAHLARI AÇIKLADI!..

ABD Başkanı Donald Trump'ın YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) ağır silah verilmesi kararının ardından Sputnik, hangi silahların verileceğine dair detayları öğrendi.

Ankara'nın PKK'nın Suriye'deki uzantısı olarak nitelendirdiği YPG'den bir yetkili, Sputnik'e yaptığı açıklamada, ABD'nin kendilerine havan mermileri, ısı güdümlü füzeler, doçka ağır makineli tüfekler, otomatik silahlar, ağır otomatik silahlar, zırhlı araçlar ve tanklar vereceğini ifade etti.

'BU SİLAHLAR BİZE LAZIM'


YPG yetkilisi, silah yardımı sayesinde Rakka'nın kısa sürede IŞİD'in elinden kurtarılacağını vurguladı:
"ABD yakın zamanda bize havan mermileri, ısı güdümlü füzeler, docka ağır makineli tüfekler, otomatik silahlar, ağır otomatifk silahlar, zırhlı araçlar ve tanklar gönderecek. Bu silahlara çok ihtiyacımız var. Rakka kent merkezine yönelik operasyonda tank ve zırhlı araçlara ihtiyacımız olur. Ayrıca IŞİD'in bomba yüklü araçlarının bize varmadan imha edilmesi için ısı güdümlü füzelere ihtiyacımız var."
YPG'nin 'anti terör birimi' YAT
Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. AKP'DEN YENİ ATAK! AVRUPA KONSEYİ'NDEN KRİTİK TÜRKİYE KARARI!.. DIŞİŞLERİ AYAKTA!.. Selahattin Demirtaş’tan çarpıcı PKK açıklamaları Arınç'tan CHP ve MHP'ye Ağır İtham! SGK'dan ÇOK ÖNEMLİ Açıklama! Wikipedia’ya ERİŞİM ENGELİ! Ermeni meraklıları işi iyice azıttı... Öz’ü Keşfeden 3 İSİM: Gül, Erdoğan, Şahin

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sporseverler dikkat! Anayasa Mahkemesi Kararını Verdi!