Reklamlar
Anasayfa » Haber
10 Mayıs 2017 ( 3627 görüntülenme )

ŞOK!.. RUS HABER AJANSI PKK'YA VERİLECEK SİLAHLARI AÇIKLADI!..

ABD Başkanı Donald Trump'ın YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) ağır silah verilmesi kararının ardından Sputnik, hangi silahların verileceğine dair detayları öğrendi.

Ankara'nın PKK'nın Suriye'deki uzantısı olarak nitelendirdiği YPG'den bir yetkili, Sputnik'e yaptığı açıklamada, ABD'nin kendilerine havan mermileri, ısı güdümlü füzeler, doçka ağır makineli tüfekler, otomatik silahlar, ağır otomatik silahlar, zırhlı araçlar ve tanklar vereceğini ifade etti.

'BU SİLAHLAR BİZE LAZIM'


YPG yetkilisi, silah yardımı sayesinde Rakka'nın kısa sürede IŞİD'in elinden kurtarılacağını vurguladı:
"ABD yakın zamanda bize havan mermileri, ısı güdümlü füzeler, docka ağır makineli tüfekler, otomatik silahlar, ağır otomatifk silahlar, zırhlı araçlar ve tanklar gönderecek. Bu silahlara çok ihtiyacımız var. Rakka kent merkezine yönelik operasyonda tank ve zırhlı araçlara ihtiyacımız olur. Ayrıca IŞİD'in bomba yüklü araçlarının bize varmadan imha edilmesi için ısı güdümlü füzelere ihtiyacımız var."
YPG'nin 'anti terör birimi' YAT
Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. HAMSİ UÇTU!.. CHP'DEN FLAŞ REFERANDUM HAMLESİ!.. MHP azınlık hükümetine sıcak bakıyor "Finansbank Bakın Kime Satıldı" AKP'li Vekil'den Küstah Açıklama! Bakın Şehidin Evinden Bayrağı Neden Almışlar ŞOK! ZARRAP'ı Tutuklatan SAVCI'ya TUTUKLAMA! Rusya'dan Rest: Türkiye'den Ses...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Melih Gökçek'ten Ahmet Hakan açıklaması