Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mart 2017 ( 11139 görüntülenme )

ŞOK!.. İSTANBUL'DA CHP'YE AKIL ALMAZ ENGELLEME!..

AKP'nin, CHP’nin 4-5 Şubat’ta İstanbul’da yapmak istediği yeni anayasa konulu etkinliklere izin vermediği ortaya çıktı.


CHP İstanbul İl Başkanlığı, 4 Şubat 2017 günü Zeytinburnu'daki 12 bin 500 kişilik Abdi İpekçi Spor Salonu'nda etkinlik yapmak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne başvurdu. 

İSTANBUL'DA CHP'YE SALON VERİLMEDİ

Önce boş olduğu söylenen salon, resmi başvuru yapılınca “antrenman var” denilerek verilmedi. 5 Şubat'ta da Bakırköy'deki 22 bin 500 kişilik Sinan Erdem Spor Salonu'nda referandum etkinliği düzenlemek için AKP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) izin istendi. İBB de tadilat gerekçesiyle izin vermedi.

CHP, salonun uygunluk tarihine göre planlama yapmak istedi ancak sonuç alamadı. CHP İstanbul İl Sekreteri Hakkı Sağlam, “Biz de tarihleri değiştirip çaresiz küçük salonlara yöneldik” açıklaması yaptı. 

Konuyu İBB Meclis gündemine taşıyan CHP Grup Sözcüsü Tonguç Çoban da “Serbest propaganda ve ifade özgürlüğünün herkes için eşit olması gerek. Hollanda'ya laf söylüyorlar, AKP dönüp kendine bakmalı” diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. SONAR'IN MHP ANKETİNDE MUHTEŞEM SONUÇ!.. ERDOĞAN Konuştu... KILIÇDAROĞLU Şaştı... BERBEROĞLU İSYANLARDA!.. ŞOK!.. KOD ERGENEKON KUMPASI SİL BAŞTAN!.. KUTUP AYISI ORTAYA ÇIKTI... TÜRKÇE MÜFREDAT ŞOKTA! BÜYÜK ŞOK!.. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ABD'DEN TUTUKLAMA TEHDİDİ!.. İzmir'de PKK Operasyonu! FLAŞ!.. BAŞKANLIK SEÇİMİNDE METİN FEYZİOĞLU'NDAN TARİHİ REKOR!.. ÖSO ve Türk Askeri El Bab'a Girdi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MÜFREDAT ÇIKTI... ERKEKLER HAVADA, KADINLAR ŞAŞKIN!..