Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mart 2017 ( 11124 görüntülenme )

ŞOK!.. İSTANBUL'DA CHP'YE AKIL ALMAZ ENGELLEME!..

AKP'nin, CHP’nin 4-5 Şubat’ta İstanbul’da yapmak istediği yeni anayasa konulu etkinliklere izin vermediği ortaya çıktı.


CHP İstanbul İl Başkanlığı, 4 Şubat 2017 günü Zeytinburnu'daki 12 bin 500 kişilik Abdi İpekçi Spor Salonu'nda etkinlik yapmak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne başvurdu. 

İSTANBUL'DA CHP'YE SALON VERİLMEDİ

Önce boş olduğu söylenen salon, resmi başvuru yapılınca “antrenman var” denilerek verilmedi. 5 Şubat'ta da Bakırköy'deki 22 bin 500 kişilik Sinan Erdem Spor Salonu'nda referandum etkinliği düzenlemek için AKP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) izin istendi. İBB de tadilat gerekçesiyle izin vermedi.

CHP, salonun uygunluk tarihine göre planlama yapmak istedi ancak sonuç alamadı. CHP İstanbul İl Sekreteri Hakkı Sağlam, “Biz de tarihleri değiştirip çaresiz küçük salonlara yöneldik” açıklaması yaptı. 

Konuyu İBB Meclis gündemine taşıyan CHP Grup Sözcüsü Tonguç Çoban da “Serbest propaganda ve ifade özgürlüğünün herkes için eşit olması gerek. Hollanda'ya laf söylüyorlar, AKP dönüp kendine bakmalı” diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bordo Bereliler'in PKK'lı Avı İngiltere'yi Endişelendirdi Bu minik ama koca yürek sosyal medyayı salladı... Dikkat!.. BU BELGE Olmadan KONUT ALIM-SATIMI YAPILAMAYACAK! Vezneciler’i Kana Bulayan Hainler Belirlendi! Vay be!.. ERDOĞAN ZARRAP İÇİN BAKINIZ NE YAPMIŞ!.. AK Ocaklar geliyor PKK’nın Bitme Noktasına Geldiğini Teröristler de İtiraf Etti MHP'de Olağanüstü Kurultay Tarihi Belli Oldu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dikkat! Çin'den ABD'ye Uyarı: SAVAŞ ÇIKABİLİR!