Güvenlik
26 Mayıs 2017 ( 76000 görüntülenme )

ŞOK!.. İŞ BÜYÜDÜ... NEW YORK TIMES TÜRK POLİSİNİ TEK TEK DEŞİFRE ETTİ!..

NYT, Erdoğan'ın ziyareti sırasında Washington'da kavgaya karışan Türkleri tek tek deşifre etti


New York Times, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyareti sırasında yaşanan kavgaya karışan kişileri tek tek deşifre etti.
Bunlar arasında korumalar, siviller ve Türk-Amerikan vatandaşları da bulunuyor.

New York Times'ta (NYT) Malachy Browne, Troy Griggs, Chris Cirillo ve Natalie Reneau imzasıyla yayınlanan haberde, kavga görüntüleri teker teker inceleniyor ve kavgaya karışan 24 kişi sınıflandırılarak deşifre ediliyor.

5 farklı kamera açısından kavganın görüntülerini izlediklerini belirten NYT muhabirleri, kavgaya karışan Erdoğan destekçilerini "Siyah Takım Elbiseli Adamlar (Korumalar)", "Haki Kıyafetli Adamlar", "Erdoğan'ın Sivil Destekçileri" ve "Erdoğan'ın Maiyeti" olarak sınıflandırıyor.
[Haber görseli]

Korumaların en azından dördünün silah taşıdığını belirten NYT, bu gruptan iki adamın, kavganın esas kısmını başlattıklarının görüldüğünü ileri sürüyor. Haberde, bu kişilerden birinin kimlik kartında Cumhurbaşkanlığı forsu olduğu da gösteriliyor.

[Haber görseli]
Bu kişilerin kimliklerinin bilinmediğini kaydeden NYT, Anadolu Ajansı'nın haberine atıf yaparak, "Cumhurbaşkanlığı korumaları ve Türk polisi"nden olduklarını söylüyor.

NYT, "Haki Kıyafetli Adamlar"ın ise Türk askerlerinin yazın giydiği türden kıyafetler giydiklerini kaydediyor: haki pantolon, siyah tişört, yeşil ya da kahverengi gömlek.
[Haber görseli]
"Erdoğan'ın Sivil Destekçileri" grubunda ise Türk koruma ekibiyle bağlantısı kurulmayan "Erdoğan destekçileri" yer alıyor. [Haber görseli]
Ancak bunların kavgada merkezi bir yer oynadıklarını söyleyen NYT, iki kişinin de ismini veriyor: Alpkenan Dereci ve Sinan Narin.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
New York Times, şöyle devam etti: "Arbede birkaç dakika sonra başladı ve arabanın yanından ayrılan bu üç güvenlik personelinden kel olan, videolarda protestocuları yumruklayıp tekmelerken görüldü. Güvenlik Şefi Muhsin Köse, arbede boyunca Erdoğan'la konuştu. Köse'nin iki mesleştaşı arbede bittikten sonra çimenlikte buluştu ve arabaya geri döndü. Sonrasında Erdoğan, arabadan ayrılarak büyükelçilik binasına girdi."

Kaynak: Sputnik News/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ