Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Eylül 2017 ( 385 görüntülenme )

SULAR ISINIYOR... HEDEF: 2.2 MİLYAR DOLARLIK SİLAH!..

ABD'nin diplomasi alanında saygın dergilerinden Foreign Policy'de yer alan bir makalede Washington'ın Suriye’de IŞİD'e karşı savaşan YPG ve benzer örgütlere 700 milyon dolarlık silah yolladığı öne sürüldü.

Organize Suç ve Yolsuzluk Bildirim Projesi ve Balkan Araştırmacı Gazetecilik Ağı’nın  raporuna göre Pentagon, Suriye’de IŞİD mücadele için aralarında terör örgütü YPG’nin de olduğu gruplara değeri 2.2 milyar dolara ulaşması beklenen silah yardımı yaptı.


SİLAHLARIN KİME GİTTİĞİ BİLİNMİYOR

İddiaya göre silahları tedarik eden şirketler, ürünlerinin nereye ve kimlerin eline ulaşacağını bilmiyor. 

Raporu hazırlayan Ivan Angelovski “Pentagon silah aldığı ülkeleri kandırıyor, uluslararası kurallara uymuyor ve silah ticaretini kontrol eden düzenin altını oyuyor” yorumunu yaparken, rapor yeni silah programının ılımlı muhalif gruplara yönelik ‘eğit-donat’ projesinin çökmesinin ardından hazırlandığını hatırlatıyor.

"DİKKATLER YPG'DE"

Anglovski “Hiçbir belgede silahların YPG’ye gittiğine dair bir ifade yok. Ama yaptığımız araştırmalara bakarak çoğunun YPG’ye verildiğini söyleyebiliriz. Fakat elimizde tam rakam yok” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KÖPRÜ AÇILDI... Bakınız Şu Zamlara! FLAŞ!.. SAFRANBOLU'DA İLGİNÇ ATAMA!.. Erdoğan’ın ABD Ziyaretindeki Kavga'da ÇARPICI KARAR!.. AYÇİÇEĞİNDE ÖN ALIM FİYATI AÇIKLANDI!.. FLAŞ!.. ADALET MİTİNGİNDE HALK AKIN AKIN... AKP'den TUHAF BAHÇELİ PAYLAŞIMI ! SAFRA KESESİ SORUNU KANSERİ TETİKLER Mİ? TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI'ndan ADALET MİTİNGİ AÇIKLAMASI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dikkat!..Meteorolojiden UYARI!