Reklamlar
Anasayfa » Haber
24 Nisan 2017 ( 7691 görüntülenme )

ŞOK!.. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 1 MAYIS KARARI!..

Taksim’de 1 Mayıs’a izin yok!


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve DİSK Başkanı Kani Beko arasında yapılan görüşme sonrası 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Taksim'de kutlanmayacağı açıklandı. 

Hükümetin referandum sonrası verdiği 'ilk yasak' olma özelliğini taşıyan bu karar sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Geçtiğimiz hafta yapılan halk oylamasında kabul edilen ve propagandasında “Güçlü hükümet, huzurun, güvenliğin ve özgürlüğün teminatı olacak” ifadelerine yer verilen yeni anayasa sonrası ilk yasak da bugün geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve DİSK Başkanı Kani Beko arasında yapılan görüşme sonrası 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Taksim’de kutlanmayacağı açıklandı. Kutlamalara niçin izin verilmediğine dair henüz bir açıklama da yapılmadı.

SOSYAL MEDYADA YOĞUN TEPKİ


Taksim’de 1 Mayıs’a izin verilmemesi özellikle sosyal medyada tartışmalara konu oldu. Geçtiğimiz pazar günü yapılan yeni anayasa referandumu öncesi evet cephesinin büyük ortağı AKP tarafından yapılan “özgürlükçü anayasa” vaadine göndermede bulunanlar “Hani anayasa kabul edilince OHAL kalkacaktı. Hani ‘evet’ çıkınca huzurun, güvenliğin ve özgürlüğün teminatı olacaktınız” diye eleştirilerde bulundular.
orta-afis
Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜRKİYE YASTA!.. ŞIRNAK'TA 13 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ... SON BİLGİLER... ŞOK!.. BEBEK KATİLİNE BAYRAM İZNİ Genelkurmay Başkanlığı'ndan Flaş Açıklama! Ve Mehmetçik 15 Temmuz'daki KUMPASI Anlattı... BÖLGEYE ÖZEL TİMLER SEVK EDİLDİ! TRT'DE BÜYÜK VURGUN!.. BÜYÜK RİSK!.. SURİYELİ SIĞINMACILARDAN BEŞ İLDE KRİTİK ATAK!.. Kritik Karar Sonrası HAREKETE GEÇTİ!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK! FUATAVNİ YİNE DEDİĞİNİ YAPTI!...