Güvenlik
15 Ocak 2017 ( 62257 görüntülenme )

ŞOK!.. HÜSNÜ MAHALLİ'NİN DURUMU AĞIR!

HÜSNÜ MAHALLİ'NİN DURUMU AĞIR

15 Aralık 2016 tarihinde “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret” suçlarından tutuklanan gazeteci-yazar Hüsnü Mahalli’nin durumuna ilişkin kızından açıklama geldi.

Sevra Mahalli, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Hüsnü Mahalli’nin durumunun ağırlaştığını, tutukluğuna ilişkin de itirazlarda bulunacağını belirtti:
"Sevra Mahalli @sevramahalli
Babamin kan degerleri kotulesiyor. Onceligimiz hep tedavisi ve sagligi. Tutukluluk incelemesi sonucuna da itiraz ediyoruz @husnumahalli"


CHP’Lİ YARKADAŞ 5 GÜN ÖNCE ‘FELÇ OLABİLİR’ DEMİŞTİ
10 Ocak’ta Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında TBMM’de açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Barış Yarkadaş:
“Gazeteci arkadaşımız Hüsnü Mahalli de tutuklanan gazetecilerden biri. Şu anda Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tedavi görüyor. Hüsnü Mahalli’nin bir an önce tahliye edilmesi gerekiyor. Çünkü kendisi hastane-cezaevi koşullarında olduğu için yürüyemiyor. Hastanede bir koğuşta tutuluyor. 

Doktorları Mahalli’nin her gün en az iki saat kesintisiz yürümesi gerektiğini söylüyor. Yürüyemediği takdirde felç olma ihtimali ile karşı karşıya. Bu yüzden Hüsnü Mahalli’nin iddianamesinin bir an önce hazırlanması ve tahliye edilmesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.


Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ