Reklamlar
Anasayfa » Haber
27 Şubat 2017 ( 6167 görüntülenme )

ŞOK!.. HÜRRİYET'E SORUŞTURMA!..

Hürriyet gazetesine soruşturma: Hande Fırat ifadeye çağrıldı


Bakırköy Başsavcılığı, Hürriyet gazetesinde yayınlanan "Karargah Rahatsız" başlıklı haberle ilgili olarak soruşturma başlattı. Başsavcılığın, haberde imzası bulunan Hande Fırat'ı ifadeye çağırdığı belirtiliyor.

SUÇ DUYURUSU BİR ÖĞRETİM GÖREVLİSİNDEN
Başsavcılığın soruşturmayı İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet Hakan Sağlam'ın suç duyurusu üzerine başlattığı ifade edildi
.Sağlam dilekçesinde, habere konu olan olayın "cunta yapılanmalarının ordu içerisinde halen etkin ve faal olduğunu" ortaya koyduğunu ve bu yapılanmanın üyelerinin tespit edilerek ''Cebir şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs'' suçundan cezalandırılmalarını istedi..

Hande Fırat'ın imzasıyla yayınlanan haberde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a yönelik eleştiriler ve bazı iddiaların TSK'da rahatsızlık yarattığı iddia edilmişti.

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yahudilerin kutsal mekanı ateşe verildi! Turgutlu Kaymakamından Tepki Çeken Sözler Şemdinli’de Çatışma! TÜRKİYE GENELİ... İLK SONUÇLAR... Fatih'te Kahvehane'yi Taradılar! Ünlü Tarihçi İlber Ortaylı'dan Yeni Şafak'a tokat... EMEKLİLİK YAŞI KAÇ OLMALI? WEF'den ÇAĞRI... PKK terör örgütü Muş'ta Bir Asker Ve Bir Sivili Kaçırdı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Rus Krizi Kimi Vurdu!