Reklamlar
Anasayfa » Haber
21 Nisan 2017 ( 16643 görüntülenme )

ŞOK!.. HDP'Lİ VEKİLLER BİR BİR DIŞARI!..

HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, tutuklu yargılandıkları mahkemelerde yurt dışına çıkış yasağı uygulanarak tahliye edildi.


Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 4 Kasım günü tutuklanan ve dosyası yetkisizlik kararı ile Diyarbakır'a gönderilen HDP milletvekili Nursel Aydoğan'ın 'Örgüte üye olmak', 14 defa 'Örgüt propagandası yapmak', 2 kez 'Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet', 2 kez 'Suç ve suçluyu övme', 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' ve 'Halkı kanunlara uymamaya tahrik etmek' suçlarından toplam 103 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. 

Daha sonra kararını açıklayan mahkeme, Nursel Aydoğan'ın yurt dışına çıkış yasağı konularak, adli kontrol kararıyla tahliyesine hükmetti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

BEŞTAŞ DA TAHLİYE EDİLDİ


HDP Adana Milletvekil Meral Danış Beştaş'ın 'Silahlı terör örgütüne üye olmak', 'Suç işlemeye alanen tahrik etmek','Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama' ve 'Halkı kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşüne kışkırtma' suçlarından 8 yıldan 23 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması da Diyarbakır 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

HDP milletvekili İmam Taşçıer'i tanık olarak dinleyen ve avukat savunmalarını alan mahkeme, duruşmaya kısa bir ara verdi. Daha sonra kararını açıklayan mahkeme Meral Danış Beştaş'a yurt dışı yasağı koyarak, adli kontrol kararı ile tahliyesine hükmetti. Duruşma ertelendi.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Açıklama Sur ve Cizre'de terör saldırıları: 2 şehit Bahçeli, Olağanüstü Kongre'yi Engelleyebilir mi? İşte Cevabı... Sosyal Medyada HAYIR Eylemi! Rusya'dan Suikasta İlişkin İlk Resmi Açıklama! Zeytinyağının Mucizevi Faydaları! Ruhani’den Türkiye’ye müthiş teklif! ABD Kongresi'nde Silah Sesleri!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TÜRKİYE'DE MİLYONER SAYISI ARTIYORMUŞ...