Reklamlar
Anasayfa » Haber
15 Nisan 2017 ( 9315 görüntülenme )

ŞOK!.. HALEP'İ ÇOK AĞIR VURDULAR!..

HALEP'TE AĞIR SALDIRI

Halep'te nüfuslarının büyük kısmı Şii olan Fua ve Kefraya kasabalarından tahliye edilen sivillerin bulunduğu otobüs konvoyu yakınlarında patlama gerçekleşti. Edinilen ilk bilgilere göre Raşidin bölgesinde gerçekleşen patlamanın intihar saldırısı olduğu belirtildi.

Sputnik'in edindiği bilgilere göre, patlamada en az 70 kişi hayatını kaybetti, 130 kişi ise yaralandı. Yaşamını yitirenler arasında çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğunu aktaran görgü tanıkları, "Kurbanların sayısını net olarak söyleyebilmek zor, etrafta çok sayıda yanmış ceset ve ceset parçaları bulunuyor" ifadelerinde bulundu.

İlk belirlemelerde, ölü sayısının 20, yaralıların ise 50 kişi olduğu kaydedilmişti. Saldırıda hayatını kaybeden kişi sayısının artabileceğinden endişe ediliyor.

İNTİHAR SALDIRGANI, OTOBÜSLERİ BENZİN İSTASYONUNDA HEDEF ALDI

Sputnik'e konuşan yerel kaynaklar, patlamaya Raşidin bölgesindeki bir benzin istasyonunda duran otobüslerin yakınında bomba infilak ettiren bir intihar bombacısının neden olduğunu bildirdi. Benzin istasyonunda duran otobüslerin, sivillerin tahliye edildiği Fua ve Kefraya kasabalarından geldiği belirtildi.
Sivillerin tahliye edildiği otobüs konvoyuna saldırı
Kaynak: Sputnik

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RUS BÜYÜKELÇİSİ'ne SUİKAST!.. Büyükelçi yaşamını yitirdi... Bir Üsteğmenimiz Çatışmada Şehit Düştü! "Rusya Ne Yapacağını Şaşırdı! Bir öyle bir böyle... Turşu Seviyorsanız Eğer, Bu Haber Sizin İçin! Erdoğan’ı Korkutan Tablo Dikkat... TARIM DESTEĞİNDE SON GÜN 24 MART!.. Kıdem Tazminatında YENİ GELİŞME!.. Osmaniye'de Peş Peşe Patlamalar!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan’dan Rusya’ya Sert Yanıt