Güvenlik
24 Aralık 2016 ( 190896 görüntülenme )

ŞOK!.. Erdoğan'dan BÜYÜK SAVAŞ SİNYALİ!

Erdoğan: Sırada Rakka var!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maltepe'de düzenlenen SGK Maltepe Şehit Erol Olçok Kampüsü'nün açılış töreninde konuştu.

Erdoğan, dün Putin ile telefonda görüştüğünü ifade ederek, "Bizlere teşekkürü oldu, 'Burada bu insanların kurtuluşunda sizin de kararlılığınız olmasaydı, el ele vermeseydik bu süreci bu şekilde bitiremezdik'. 

İşin bu bölümü bitti. Ama şimdi sırada Münbiç var. Münbiç'ten sonra Amerika ile ele ele verebilirsek, Rakka var. 

'Dünyadan bize ne' diyenlere sesleniyorum; biz bu dünyada yaşıyoruz. Türkiye küresel bir güçtür, bunu bileceksin. Bize bu soruyu soranlara diyorum ki; 'sizin bu parlamentoda ne işiniz var. Bu parlamentoda yer alanların, eğer bir dünyaya bakışı yoksa, bir siyaset bilimiyle ilgili nasibi yoksa orada durmasına gerek yok. Geldiğin yere dön. olması gereken bu. 

Biz milletimizin ve devletimizin bekası meselesini konuşuyoruz, onun adımını atıyoruz. Bir haftadır neredeyse Genelkurmay Başkanımız bölgede. Ne yapıyor? Bütün harekatı yürütüyor. Ankara da mı otursun? Senin parlamentoda oturduğun gibi. İşimiz var işimiz" dedi(dha).

Haber böyle...
Rakka IŞİD terör örgütünün en güçlü olduğu yer. Oraya Türk Ordusunun girmesi demek, uzun ve ağır bir savaş demektir! 

Peki neden Türk Ordusu savaşıyor da başka ülkelerin kara ordusu yok!
Peki bu savaştan Türkiye'nin çıkarı ne?

En başta söyleyelim, Suriye üzerinde savaş planları yapan İsrail'dir ve amacı; Suriye'yi parçalayıp Golan'da Dürzi bir devlet kurarak Golan üzerinden PKK-YPG-PYD-Barzani üzerinden Doğu Anadolu'ya açılmaktır.

Bu savaş artık Rusya'nın umurunda değildir çünkü yüzyıllardır beslediği emeline kavuşmuş, Akdeniz'de hem kara hem hava hem de deniz üssü elde etmiştir.

Artık bu savaş ABD-İsrail'in umurundadır ve onların savaşıdır çünkü emelleri Ortadoğu'da Araplara karşı İsrail'e müttefik devletler kurmaktır.

Bu noktada iş küresel boyut kazanmaktadır çünkü ABD-AB-İsrail ve RUS çıkarları bu coğrafyada artık birleşmiştir!
Bu noktada hepsinin hedefi Türkiye, Türk Milleti ve Türk Yurdu Anadolu'dur! Çünkü bu coğrafyada tarihi yapan da Türklerdir yazan da Türklerdir!

PKK'yı görmezden gelen, PKK'nın Suriye doğusunda kalıcı bir otorite haline dönüşmesine yolaçan, Kobani'de PKK'ya yardım eden bu siyaset, Suriye'de izlediği savaş stratejisiyle bire bir küresel güçlerin ekmeğine yağ sürmektedir.

Türkiye bir darbe ihaneti atlatmış iken, Türk Ordusu sırtından bıçaklanmış iken, Türk Ordusu Suriye'de böylesi ağır bir tuzağa çekilmiş iken, tüm bunların görmezden gelinip BAŞKANLIK çığlıkları atılmasının altında yatan neden; Türkiye'nin idari yapısını değiştirip olası özerk yerel yönetimler eliyle Irak ve Suriye'de ortaya çıkacak yapıları ayakta tutabilmek emelinden başka bir şey değildir!

Bu siyaset Türk Milletinin peşinden gideceği bir siyaset olamaz!

Erdal Sarızeybek


Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ