Genel
08 Ağustos 2017 ( 9260 görüntülenme )

ŞOK!.. ERDOĞAN "BU BİR FELAKET YA" Dedi... VATANDAŞ AYAKTA!..

ERDOĞAN: "Bu bir felaket ya"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaretinde konuştu...

Konuşmasında bankalarla ilgili konuşan Erdoğan “Geçtiğimiz yıl bankalar yüzde 40 civarında kâr artışı elde etmişse bunda bir sorun var demektir. Bu yıl bankaların kâr oranlarını ikiye katladıkları görülüyor. Bu bir felaket ya” dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:


"BANKALAR VATANDAŞI SOYUYOR"

"Piyasaya asıl finans desteği sağlaması gereken kimler? Bankalar. Ama bankalar rahat durmuyor. Niye? Hala biz faizler düşmesi lazım diyoruz. Bankalar ise vatandaşın oraya yatırdığı paraları kendisi için adeta bir soyup soğana çevirme aracı olarak kullanıyor. Kendi parası değil. Vatandaşın oraya emanet ettiği para. O bunu kalkıyor kendisi acımasızca yüksek faizle kendisine bir rant aracı haline çeviriyor.

"YÜZDE 40 KAR, İNANILIR GİBİ DEĞİL"

"Ama ben inanıyorum ki gerek Merkez Bankamız, devlet bankamız bu konuda kararlı adım atmak suretiyle inşallah bu işi aşağı çekeceklerdir. Geçtiğimiz yıl çektiğimiz onca sıkıntının sonunda Türkiye 2,9 büyürken, bankalar... Bakın bu çok önemli yüzde 40 civarında kâr artışı elde etmişse burada bir sorun var demektir."

"BU BİR FELAKET YA"

"Hale bak, yüzde 40. Üstelik bu yıl bankaların kâr oranlarını ikiye katladıkları görülüyor. Bu bir felaket ya. Ve bu para bunların cebinden çıkmıyor. Kendi öz sermayeleri değil. Biz kimseden zararına bir iş yapmasını istemiyoruz. Ancak bankalardan kredi şartlarını makul seviyelerde tutarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamasını beklemek de hakkımızdır diye düşünüyorum."

Kaynak: Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ