7163 görüntülenme 22 Ekim 2017
BU HABER BARZANİ'YE YAKIN RUDAV HABER SİTESİNDEN ALINMIŞTIR/ERBİL.

Haşdi Şabi'den Erdoğan'a videolu tehdit: Eğer bunu yapmazsan yanıtımız çok sert olacak

Haşdi Şabi'nin Ensarullah Hareketi grubu sorumlusu AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert tehditlerde bulundu. 

Haşdi Şabi sorumlusu Erdoğan'a Türk askerlerini Irak'tan çekme uyarısında bulunarak, "Eeğer bunu yapmazsan Iraklı kahramanlar olarak sana ölümcül bir darbe indireceğiz" dedi.

"VİDEO SAHTE"

"Söz konusu video Rûdaw TV’de yayınlandıktan sonra Irak Başbakanı Haydar Abadi yaptığı açıklamada, videonun “sahte” olduğunu iddia etmişti. Operasyon Komutanlığı ise Rûdaw’a tehditlerde bulundu. Bunun üzerine Hasan Plays, videoyu Facebook hesabından sildi."

"IRAK'TAKİ TÜRK ASKERİNİ ÇEKİN"

Kerkük’e giren Haşdi Şabi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tehdit eden bir video yayınladı. Haşdi Şabi'nin Ensarullah Hareketi grubu sorumlusunun videoda Irak topraklarındaki Türk güçlerinin çekilmesini, aksi takdirde “ölümcül darbe indirecekleri” tehdidinde bulunduğu görülüyor.

Rudaw'ın aktardığına göre işte o videoda söylenenler:

“Bismillahirrahmanirrahim wessalatu wesselamu ala seyyidina we ala ali Muhammed"

"BU MESAJ ERDOĞAN'A, TÜRK ASKERİNİ ÇEKİN"

"Kendi adıma, bütün Iraklılar adına ve özellikle de Haşdi Şabi kahramanları adına bu mesajı Türkiye Başkanı Erdoğan’a gönderiyorum. Irak topraklarındaki güçlerini hemen geri çekmeliler. Tekrarlıyorum, Erdoğan güçlerini Irak topraklarından derhal çekmelisin. Eğer bunu yapmazsan, vallahi de billahi de yanıtımız çok çok sert olacaktır. Bu yüzden bu kutsal topraktan güçlerini derhal çekmelisin."

"ÖLÜMCÜL DARBE VURACAĞIZ"

"Büyük Allah’a yemin ediyorum, eğer bunu yapmazsan Iraklı kahramanlar olarak sana ölümcül bir darbe indireceğiz. Özellikle de Heşdi Şabi’nin kutsal kahramanları sana ölümcül bir darbe indirecektir. Sorumluğunu almıyoruz çünkü seni uyardık. Bu yüzden güçlerini geri çek."

Mücahit kardeşiniz, patlayıcı uzmanı Hasan Plays, Ensarullah Hareketi Askeri Ofisi. Esselamu aleykum we rahmetullah we berekatuhu.”

"VİDEO SAHTE"

Söz konusu video Rûdaw TV’de yayınlandıktan sonra Irak Başbakanı Haydar Abadi yaptığı açıklamada, videonun “sahte” olduğunu iddia etmişti. Operasyon Komutanlığı ise Rûdaw’a tehditlerde bulundu. Bunun üzerine Hasan Plays, videoyu Facebook hesabından sildi.

Kaynak: Rudav/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ