Eğitim
09 Ocak 2018 ( 8861 görüntülenme )

ŞOK!.. DİYANET'TEN MİLLİ EĞİTİM'DE İNANILMAZ ATAK!..

DİYANET'İN KREŞLERİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!

Diyanet’in ve derneklerin açtığı kreş sayılı 2015-2016 öğretim yılında 692 iken 2016-2017 öğretim yılı ilk döneminde 1448’e, ikinci döneminde ise 1552’e yükseldi.

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, "Milli Eğitim Bakanlığı’nın sorumlu olduğu işi, Diyanet hangi uzmanlık alanı, hangi uzman eğitimcilerle yürütüyor" diye tepki gösterdi.

ÖĞRENCİ SAYISINDA REKOR ARTIŞ

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel’in sorusu üzerine, Diyanet İşleri Başkanlığı ve belediyelere bağlı derneklerce açılan ve 4-6 yaş arası çocukların gittiği kreşlerin sayısının 600’den 1552’ye yükseldiğini açıkladı.

Yılmaz’ın yazılı yanıtına göre, 2016-2017 öğretim yılı ikinci dönemi itibarıyla toplam 104 yeni kreş açıldı. Bir önceki yıl 21 bin 20 olan öğrenci sayısı ise 51 bin 327 oldu.

KREŞLER DİYANET'E EMANET

Cumhuriyet'in haberine göre Bakan Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan kurumların programlarının ve işleyişinin Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde yürütüldüğünü belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmayan kamu kreşleri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı izni ile açılan kreş ve gündüz bakım evlerinin eğitim denetimlerinin ise Milli Eğitim Bakanlığınca yapıldığını, bu kurumların eğitim programlarının da Bakanlık tarafından geliştirildiğini belirtti.

Bakan’ın yanıtını değerlendiren Adıgüzel;

'Kabul edilemez'

“Diyanet’e bağlı kurumlarda program ve işleyişin tamamıyla Diyanet’e bırakılması kabul edilemez. Hele ki son dönemlerde, kamuoyunda Diyanet’e ilişkin soru işaretleri ayyuka çıkmışken, 4-6 yaş gibi etkiye en açık bir yaş grubundaki çocuklara yönelik her türlü programın içeriğinin sıkı bir denetimden geçmesi gerekir. " dedi.

Kaynak: Cnnturk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ