Güvenlik
24 Ocak 2017 ( 21247 görüntülenme )

ŞOK!.. BİLAL ERDOĞAN DOSYASI KAPATILDI!

İtalya'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında 'Kara para aklama' iddiasıyla açılan soruşturma, takipsizlik kararı verilerek kapatıldı.

Anadolu Ajansı'nın İtalyan haber ajansı ANSA'dan aktardığına göre, soruşturmaya bakan Bolonya Cumhuriyet Savcılığı, iş adamı Hakan Uzan'ın yaptığı suç duyurusuna rağmen bir kez daha ifade vermemesi üzerine, ikinci kez takipsizlik kararı verilmesini talep etti. Tetkik hakimliği de talebi kabul ederek Bilal Erdoğan hakkındaki soruşturmayı sonlandırdı.

Erdoğan'ın avukatı Giovanni Jr. Trombini karara ilişkin, "Son derece memnunuz. Bu şikayetin arkasında kesinlikle herhangi bir kanıt yoktu, aksine siyasi bir amaç vardı" dedi.


Bologna'daki Johns Hopkins Üniversitesi'nde doktorasını tamamlamak üzere bir süre İtalya'da bulunan Bilal Erdoğan hakkında, Türkiye'de yakalama kararı çıkarılan ve Fransa'ya kaçan Hakan Uzan'ın 'İtalya'ya kara para getiriyor' iddiası üzerine, aralık 2015'te soruşturma başlatılmıştı.

 Soruşturma, birkaç kez Hakan Uzan'ın dinlenmesi için uzatılmış ancak Uzan hiçbir şekilde ifade vermeye yanaşmamıştı. Savcılık daha önce de takipsizlik kararı talep etmiş, tetkik hakimlik ise Uzan'ın konuyla ilgili ifadesinin alınmasını istemişti.

Kaynak: AA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ