Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2594 görüntülenme )

ŞOK! Avusturya Dışişleri Bakanı Kurz'dan AĞIR İTHAM!

Bu diplomatik bir skandal!
DİKKAT! TEHLİKELİDİR

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz Der Spiegel dergisine verdiği demecinde,
Avrupa Birliği'ni mülteci krizinin çözümünde Türkiye ile yapılan anlaşmaya güvenilmemesi konusunda uyardı.

Kurz, "Aksi takdirde sonunda biz de yalnız bırakılacağız" dedi. Avusturya Dışişleri Bakanı ayrıca Türkiye ile ne pahasına olursa olsun bir anlaşma yapılmasına karşı olduğunu da sözlerine ekledi.

Kurz, anlaşma sayesinde ancak kısa süreliğine yükün hafifleyeceğine dikkat çekerek, anlaşmanın sadece bir B Planı işlevi görebileceğini ifade etti. Bakan anlaşmaya bel bağlamak yerine, öncelikli çözümün dış sınırlarını koruyabilecek durumda güçlü bir Avrupa olmak olduğunu kaydetti.

Sebastian Kurz, "Bunu yapmazsak, farklı devletlere ve hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi kişiliklere bağımlı bir Avrupa'da yaşarız. Ve bağımlılık tehlikelidir" dedi. Türkiye söz konusu olduğunda da vize muafiyetinde bir istisna yapılmaması gerektiğini belirtti.

Türkiye ile AB arasındaki mülteci anlaşması, Türkiye'den yasadışı yollarla Yunan adalarına geçmiş sığınmacıların geri gönderilmesini kapsıyor. Türkiye'ye gönderilecek her bir Suriyeliye karşı, Türkiye’den yasal yollarla bir Suriyeli Avrupa'ya kabul edilecek.

Türkiye anlaşmanın bir parçası olarak vize muafiyeti sağlanmasını bekliyor. Ancak vize muafiyeti konusu son dönem Türkiye ile AB arasında tartışmaya dönüştü. Özellikle de Türkiye'nin 72 kriter arasında yer alan terörle mücadele yasasında reforma gidilmesi şartını kabul etmemesi nedeniyle süreçte ilerleme kaydedilemiyor. (Deutsche Welle Türkçe)
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!.. Bakan'dan ÜRKÜTÜCÜ UYARI! 400 Hedefe Saldırı! Erdoğan ne demek istedi; Milletin Kabe'si... Deniz Yatırımdan ŞOK KARAR! Devlet Bahçeli Koalisyon Tartışmalarına Son Noktayı Koydu! Başım Ağrıyor Diyorsanız Eğer, Bu Haber Sizin İçin... İZMİR'de 2 Dev Şirkete ELKONULDU! Silivri'de Yakalanan IŞİD'liler Bağdadi'yle İrtibatta

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Trump'tan İran'a Bir ŞOK Daha!