Reklamlar
Anasayfa » Haber
31 Aralık 2016 ( 830 görüntülenme )

ŞOK!.. AVUÇİZİNDEN SONRA PLAKA İZİ GELİYOR!

AVM'LERDE PLAKA KAYDI ALINACAK...


Gümrük ve Ticaret Bakanlığının, "Alışveriş Merkezleri (AVM) Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

AVM'lerde araçla giriş çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların giriş ve çıkışlarına alışveriş merkezi yönetimi tarafından plaka tanıma sistemi kurulması ve işletilmesi sağlanacak. Bu sistemden elde edilen veriler kolluk birimleri ile anlık olarak paylaşılacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BELİRLEYECEK

İçişleri Bakanlığı tarafından kamu güvenliği açısından gerekli görülmesi halinde de araçla giriş çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların girişlerine AVM yönetimi tarafından araç altı görüntüleme sistemi kurulup işletilecek.


Söz konusu sistemlere ilişkin teknik özellikler ve veri paylaşımına ilişkin hususlar ile bu sistemlerin işletilmesine ilişkin diğer hususlar İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek.

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yavru Vatan'da Ne Oluyor! İNGİLİZLER VE ŞERİF HÜSEYİN, TÜRK ASKERİ KABE'Yİ BOMBALADI DİYEREK HALKI KIŞKIRTTILAR Fuat Avni Yine Sahne de ! IŞİD'den İsrail'e Son Tehdit! Kanser Tedavisinde "Devrim" Niteliğinde Gelişme! Meclis'i Karıştıran Olay! CHP'li Özel, Somalı madencilerin işe başlatılması için kanun teklifi verdi 2 milyon Suriyeli sınır dışına

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Rusya'dan Türkiye'ye Güzel Haber!