Reklamlar
Anasayfa » Haber
31 Aralık 2016 ( 872 görüntülenme )

ŞOK!.. AVUÇİZİNDEN SONRA PLAKA İZİ GELİYOR!

AVM'LERDE PLAKA KAYDI ALINACAK...


Gümrük ve Ticaret Bakanlığının, "Alışveriş Merkezleri (AVM) Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

AVM'lerde araçla giriş çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların giriş ve çıkışlarına alışveriş merkezi yönetimi tarafından plaka tanıma sistemi kurulması ve işletilmesi sağlanacak. Bu sistemden elde edilen veriler kolluk birimleri ile anlık olarak paylaşılacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BELİRLEYECEK

İçişleri Bakanlığı tarafından kamu güvenliği açısından gerekli görülmesi halinde de araçla giriş çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların girişlerine AVM yönetimi tarafından araç altı görüntüleme sistemi kurulup işletilecek.


Söz konusu sistemlere ilişkin teknik özellikler ve veri paylaşımına ilişkin hususlar ile bu sistemlerin işletilmesine ilişkin diğer hususlar İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek.

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’nin Yüzde 49 Sırrı FLAŞ!.. MHP İL BAŞKANI'NDAN "DAMAT" İSYANI! Genelkurmay Başkanlığı'ndan SURİYE AÇIKLAMASI! Türkiye Şimdi İçişleri Bakanı ALA'nın O Mesajını Konuşuyor! Meteoroloji'den Son Uyarı! Ey İstanbul, Dikkat! İBB İŞÇİLERİNE BÜYÜK MÜJDE! YENİ KHK YAYIMLANDI! Kral'ın Emriyle O Kapı Erdoğan'a Açıldı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SABAH ADALET MİTİNGİ'ne ÖYLE ABUK SUBUK LAFLAR ETTİ Kİ...