Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2397 görüntülenme )

ŞOK! ABD ELÇİLİĞİ ANKARA'DAKİ PATLAMA OLAYINI ÖNCEDEN DUYURMUŞ!

Nasıl olur bu iş!
 ŞU ANDA ANKARA KIZILAY’DA BÜYÜK BİR PATLAMA OLDU!
 
ÇOK SAYIDA YARALI VAR!
 
BUGÜN ÖĞLE SAATLERİNDE ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ KENDİ VATANDAŞLARINI UYARMIŞTI!
 
İŞTE O UYARI HABERİ:
 
ABD’DEN ANKARA UYARISI
 
ABD Büyükelçiliği, Türkiye’nin başkenti Ankara’da bulunan vatandaşlarını olası bir “terör” saldırısına karşı uyardı.
 
Büyükelçilik sitesinin yayımlanan mesajda, bölgedeki potansiyel “terörist” saldırılara dair ellerinde bilgiler olduğu ve Amerikalılar’ın bölgeden uzak durmaları istendi.
 
ABD Büyükelçiliği’nin tehlikeli bölge olarak işaret ettiği alanda Anıtkabir, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve bakanlıkların da içinde olduğu birçok devlet binası yer alıyor.
 
Mesaj sadece İngilizce yayımlandı
 
Büyükelçiliğin tehlikeli olarak adlandırdığı Bahçelievler bölgesinin, 17 Şubat’ta asker ve sivillerden oluşan 29 kişinin yaşamını yitirdiği Merasim Sokak’a 3 kilometre mesafede bulunuyor.
 
Mesajın sadece İngilizce olarak yayımlanması ve benzer bir mesajın elçiliğin Türkçe sayfasında yer almaması da dikkat çekti.
 
Büyükelçilik ayrıca ABD vatandaşlarından, kendi kişisel güvenlik planlarını gözden geçirmelerini, yerel olaylardan haberdar olmalarını ve takip etmelerini önerdi.
 
Mesajda ayrıca olası bir saldırı durumunda, ABD vatandaşlarının kullanabileceği diğer elçiliklerin iletişim bilgilerine yer verildi.
 
ŞİMDİ SORU ŞU: ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ UYARIYOR DA BİZİM YETKİLİLERİMİZ NEDEN UYARMIYOR YA DA NEDEN ÖNLEM ALINMADI!

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yunanistan’dan TÜRKİYE'YE AKLA ZİYAN KINAMA!.. Rusya'dan Türkiye'ye S400 FÜZE MESAJI! Kars-Digor, Digor-Iğdır Karayolları Kapatıldı! MHP’de Kritik MYK 14 Kasım’da Yapılacak KÖPRÜ AÇILDI... Bakınız Şu Zamlara! Bakanlık açıkladı! Bu ürünler toplatılacak... ŞOK! Erdoğan, Başdanışmanını YALANLADI! Yüksekova’da Patlamalar Ve Silah Sesleri!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türk Ordusu siyasete daha ne desin...