Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Haziran 2017 ( 1852 görüntülenme )

ŞOK!.. 15 GÜN İÇİNDE 75.000 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILACAK!..

9 Şubat'ta yayımlanan KHK ile 1 Temmuz'da kapatılacağı belirtilen Etüt Eğitim Merkezlerinde yaklaşık 75 bin öğretmen ve çalışanın mağdur olacağı belirtildi.


9 Şubat'ta çıkartılan 687 sayılı KHK'yla 1 Temmuz itibari ile Etüt Eğitim Merkezlerinin kapatılmasına karar verildi. Etüt Merkezleri Birliği Derneği Başkanı Mehmet Maşuk Şahin, Etüt Eğitim Merkezlerinin kapatılması halinde bu kurumlarda eğitim gören yaklaşık 550 bin öğrencinin,75 bin çalışanın ve 2 bin 6 kurumun mağdur olacağını belirterek, öğrenci velilerinin ve Etüt Eğitim Merkezleri çalışanlarının bu durumdan endişe duyduklarını kaydetti.

75 BİN KİŞİ İŞTEN ÇIKARILACAK

Çalışanları açısından çok ciddi sıkıntı olacağını ifade eden Şahin, "Özellikle Etüt Eğitim Merkezlerinde atanmayan öğretmenlerin çoğunlukta bulunduğu ve bayan istihdamın bulunduğu kurumlardır. Şu sürece baktığımız zaman, 75 bin kişi işten çıkarılacaktır. İstihdamın bu kadar önemli olduğu bir dönemde, bu kadar kişinin işsiz kalması, bizi gerçekten derinden üzmektedir. Etüt Eğitim Merkezlerini kapatılırsa, 1 Temmuz itibariyle maalesef bu öğrencilerimiz kaçak kurumlara yönelecekler. " sözlerine yer verdi.

2 YIL SÜRE İSTİYORUZ

Cumhurbaşkanından ve Milli Eğitim Bakanına seslenen Şahin, "OHAL süreci içerisinde, gerçekten ne için kapatıldığımızı hiç bilmiyoruz. Bu süreç içerisinde, 2006 Etüt Eğitim Merkezleri, 75 bin çalışan adına Sayın Cumhurbaşkanımıza, bu kadar işlevsel olan Etüt Eğitim Merkezlerinin kapatılmamasını rica ediyoruz. Şayet Etüt Eğitim Merkezleri kapatılacaksa en azından 2(iki) yıl süre istiyoruz. Okula dönüşebilmemiz için en 2(iki) yıl süreye ihtiyacımız var" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul Sallandı! Fuat Avni'den Gece Yarısı ALMAN BOMBASI! NİĞDE VALİLİĞİNDEN AKŞENER'e AKLA ŞOK YASAK!.. KILIÇDAROĞLU'dan SERT ÇIKIŞ!.. AKP'DEN TIK... Ak Saray İçin Müthiş İddia Tam 6 Ton! Dikkat!.. Sürücü Kurslarında YENİ DÜZENLEME!.. Yeni Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ankara Saldırısı Sonrası Şok Telsiz Konuşmaları