Politika
15 Eylül 2018 ( 4770 görüntülenme )

Skandal yaratan Müftü'ye JET KARAR!..

Kaymakamı İçişleri Bakanlığı’na belediye başkanı imzasıyla şikayet eden müftü görevden uzaklaştırıldı.

MÜFETTİŞ DEVREDE

Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde müftü Nihat Aktaş, Yeniçağ Belediye Başkanı Recai Çağlar adına sahte bir mektup kaleme alarak kaymakam Naim Akgül’ü bakanlığı şikayet etmişti. Olay bakanlığın belediye başkanına bildirimde bulunmasıyla ortaya çıkarken, müftü de suçunu itiraf etmişti. 


Bolu Valiliği, Aktaş hakkında idari soruşturma için Diyanet İşleri Başkanlığı’nden müfettiş görevlendirmesini talep ettiklerini kaydetti. Valilik, soruşturma süresince müftünün geçici olarak görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

NELER YAŞANDI?

Bolu’nun Yeniçağa ilçesi Müftüsü Nihat Aktaş’ın rahatsızlık duyduğu Kaymakam Naim Akgül’ü, Belediye Başkanı Recai Çağlar’ın adı, imzası ve unvanı ile mektup düzenleyip, İçişleri Bakanlığı’na şikayet ettiği ortaya çıktı. Müftü hakkında ‘evrakta sahtecilik’ suçundan soruşturma başlatıldı.

BELEDİYE BAŞKANI: ‘BU ŞİKAYET MEKTUBU BANA AİT DEĞİL’

Belediye Başkanı Çağlar, kendisinin şikayette bulunmadığını belirterek, olayın araştırılmasını istedi. Polis ekipleri, şikayet mektubunun yazılıp gönderildiği zamanı belirleyerek, ilçede bulunan postanenin güvenlik kameralarının kayıtlarını inceledi.

CAMİ İMAMI MEKTUBU POSTALAMIŞ

Kayıtlarda, mektubu gönderen kişinin, ilçede görev yapan cami imamı olduğu görüldü. İfadesi alınan cami imamı, mektubun kendisine Yeniçağa Müftüsü Nihat Aktaş tarafından verildiğini söyledi. İmam, Aktaş’ın kendisine işleri yoğun olduğu için kapalı zarfta verdiği mektubu postaneden göndermesini rica ettiğini belirtti.

EVRAKTA SAHTECİLİKTEN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İfadesi alınmak üzere Bolu Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne davet edilen Müftü Aktaş, Belediye Başkanı Çağlar’ın imzasını taklit ederek, şikayet mektubu gönderdiğini itiraf etti.

Aktaş, kaymakamın, kendisinin amiri olması nedeniyle direkt kendi adıyla şikayetinden bahsedemediğini belirterek, “Şikayet dilekçesi içeriğinde ifade ettiğim hususlar gerçektir. Kaymakam Naim Akgül, amirleri fırçalayıp, azarlayarak, izin gibi konularda zorluk ve sorunlar yaşatmaktaydı” dedi. Müftü hakkında ‘evrakta sahtecilik’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Yeniçağa Belediye Başkanı Çağlar, olay nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘DİN ADAMININ BUNU YAPMASI ÇOK ÜZÜCÜ’

“Kutsal olan dinimizin, ilçemizdeki en üst makamı olan ilçe müftümüz tarafından böyle bir şey yapılması beni dinim, inancım adına gerçekten çok üzmüştür. Çünkü bizim en çok güveneceğimiz ve örnek alacağımız kişinin böyle oyun ve oynaş içerisine girip birisinden kinini tahsil etmesi için plan kurup benim adımı kullanması beni gerçekten çok üzmüştür. İlçemizin geleceğini hazırlayan 2 mülki amirin kaymakamlık ve belediyenin birbirine sürtüşmesi gibi bir olaydan ilçemizin zarar görmesini sağlayacaktı bu olay”.

‘ŞİKAYETÇİYİM’


“Ben buradan kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Böyle bir şeyin bizim tarafımızdan yapılmadığına inandı. Benim gayretlerim ve olayın üzerine gitmem neticesinde ortaya çıktı. Eğer bu netice olmasaydı ve kaymakam bey fevri davranıp bana karşı husumet bağlamış olsaydı kaybeden Yeniçağa olurdu. İşlerimiz, hizmetlerimiz aksardı. Benim gönül verdiğim ve sevdam olan ilçeme zarar vereceğinden dolayı üzüntü içerisinde olacaktık. Benim şikayetim devam etmektedir. Bunun sonuna kadar takibini yapacağım.”

Kaynak: Sputnik News/ gazetediken

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ