Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Eylül 2017 ( 136 görüntülenme )

"TIP ÖĞRENCİLERİNE ASKER HEKİMLİK YOLU AÇILDI"

316 öğrencilik kontenjan hazır


Türkiyenin çeşitli üniversitelerinde tıp eğitimi alan öğrencilere Askeri Hekim olma yolu açıldı ve ilk etapta taban puan aranmayan yatay geçişle 316 öğrenci alımı için kontenjan hazırlandı. 

Üniversite, Millî Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın askeri hekim ihtiyacını karşılamak üzere Tıp Fakültelerinden yatay geçişle 316 öğrenciyi bünyesine katacağını duyurdu.

316 TIP ÖĞRENCİSİ ASKERİ HEKİM OLABİLECEK

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl konuyla alakalı yaptığı açıklamada 120 üniformalı öğrenci kabul ettiklerini, bu sayıya ilaveten Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesine, Tıp Fakültelerinin ara sınıflarından Millî Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı nam ve hesabına öğrenci alınacağını açıkladı.

Erdöl, konuyla alakalı olarak: 

"TABAN PUAN ŞARTI ARANMAYACAK" 

"Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi 2, 3, 4 ve 5. Sınıflara her sınıf için MSB nam ve hesabına 55 erkek 10 bayan öğrenci, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı nam ve hesabına 10 erkek 4 bayan öğrenci olmak üzere Tıp Fakültelerinden yatay geçişle öğrenci alacağız. Alacağımız bu öğrencilerde taban puan şartı aramayacağız." dedi.

ASKERİ TIP AKADEMİSİ KHK İLE DEVREDİLMİŞTİ

669 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nin (GATA) akademi ve eğitim misyonu Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne devredilmişti.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan ÖĞRENCİLERE BÜYÜK MÜJDE!.. Milli Savunma Bakanlığı’ndan GENERAL ATAMALARI ÇIKTI! ÖZDAĞ'DAN YSK'YA AĞIR HATIRLATMA!.. ABD Zıvanadan Çıktı!.. BAKIN PKK'YA NE GÖNDERMİŞ!.. MUSUL'da ASKERİ HAREKETLİLİK! FLAŞ!.. SUDAN UCUZ ALTIN TAKI SETİ GELİYOR... Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda Bylock Operasyonu! Feyzioğlu'ndan KAMUOYUNA KRİTİK UYARI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan'dan TEOG Açıklaması!