Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2396 görüntülenme )

Sırrı Süreyya'dan Üstü Kapalı Tehdit!

HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder...
 HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'ın tecritinin hükümetin yaptığı bir savaş çağrısı olduğunu söyledi.

Son dönemlerde çevresindeki insanları azarlamasıyla dikkat çeken Sırrı Süreyya Önder, Anayasa görüşmeleri için randevu görüşmelerinin ayarlandığı günlerde "Gelir kaçak çayını içer gider" sözüyle gündeme oturmuştu.

ÖCALAN'IN TECRİTİ EN BÜYÜK HENDEK

Önder, Meclis'te HDP Grup Yönetim Toplantı Salonu'nda heyet adına basına konuştu. Abdullah Öcalan üzerindeki tecritin toplumsal barış ve ortak gelecek adına Marmara denizi kadar bir hendek kazmak anlamına geldiğini savunan Önder, "Tecrit girişimi, hükümetin bir savaş çağrısı yapması anlamına gelir. Bugün sayın Öcalan üzerinden tecrit geliştirmek, sağlığı konusunda örgütünü, halkı endişeye sevk etmek, savaşa davetiye çıkarmaktır" dedi.

BU, SAVAŞ ÇAĞRISI ANLAMINA GELİR

"Bugün sayın Öcalan üzerinden tecrit geliştirmek, sağlığı konusunda örgütünü, halkı endişeye sevk etmek, savaşa davetiye çıkarmaktır. "Hükümet bu yanlıştan ve hepimize toplumsal maliyeti çok büyük olacak gelişmelerden korunmak izin biran önce durumu eski koşullara getirmesi ve bu konuda kamuoyunu acil ve net bir biçimde bilgilendirmesi gerekmektedir.

BİZ SAVAŞ NEDENİ SAYARIZ DEMİYORUM AMA..

Öcalan üzerinde tecrit toplumsal barış ve ortak gelecek adına Marmara denizi kadar bir hendek kazmak anlamına gelmektedir. Tecrit girişimi hükümetin bir savaş çağrısı yapması anlamına gelir. Başta ailesi ve avukatlarıyla, sonra bizlerle, sonra kendileri kimi istiyorsa onunla görüştürmelidirler. Bu, bu kadar basit. Bunu 'biz savaş nedeni sayarız' demiyoruz; sakın ha. Ama ben, hükümetin savaş çağrısı yapması demektir diyorum.

İmralı heyeti olarak hükümete şunu söylemek istiyoruz: En basit temel ahlaki tutumuna geri dönün ve verdiğiniz sözleri yerine getirin. "

Ensonhaber

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

VALİLİK'TEN AKŞENER'E ŞOK MÜDAHALE! PKK'nın Bu Mektupları Gerçek AKŞENER'den ÇARPICI PAYLAŞIM!.. İŞTE 15 TEMMUZ AFİŞİ... AKP Hükümeti Bakınız Başika İçin Ne Dedi! Şaka Değil! O'nun da Bir Faydası Var... Akdeniz'de Büyük Facia! FLAŞ!..ERDOĞAN AZ ÖNCE AÇIKLADI! Rahşan Ecevit’ten CHP'ye FLAŞ ÇAĞRI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hatip Dicle: Nevruz'da çok şey değişecek