Sosyal medyada 5816 sayılı “Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun” aleyhinde bir kampanya başlatıldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları “#Erdoğana5816davası” etiketini kullanarak “Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun”un kaldırılmasını istedi.

‘BETON KAFA DAVA AÇAR’
AKP’ye yakın paylaşımlar yapan Tuğrul Selmanoğlu sosyal medya hesabında, “#Erdoğana5816davası açılmış… Normal, 5816’dan yargılanmayan dava adamı mı olur? Ben de yargılanıyorum, bir dünya dostum arkadaşım da yargılanıyor… Hakaret etmeye falan gerek yok dava açılması için, tarihi gerçekleri dile getirmeniz yeterli, şak diye bir Betonkafa dava açar…” şeklinde bir paylaşım yaptı.

HASTA RUHLU
Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan ise yaptığı paylaşımda, “#AyasofyaCamii açıldı #Erdoğana5816Davası açıldı! Hasta bunlar! Köle ruhlular!” ifadelerini kullandı.

ORGANİZE PAYLAŞIM
Öte yanda Yenisöz Gazetesi'nin eski yazarı Hasret Yıldırım, Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili Atatürk'ü kast ederek, "Biz bugün o kemikleri sokağa attık" şeklinde rezil ifadeler kullandı. Ayasofya kararının ardından 'Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'un kaldırılmasını savunan Yıldırım, skandal açıklamalarına "Adamınız büyükse, kaldırın kanunu; hakikatleri vesikalarla konuşalım. Herkes boyunun ölçüsünü alsın! Hodri meydan"

ERDOĞAN YETMEDİ 'BİLAL SAHNEDE'
Ayasofya'da kılınan Cuma namazında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Atatürk'ü hedef alarak 'beddua' etmesi büyük tepki çekmişti. Erbaş'ın ardından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da Atatürk'ü hedef aldı.

BİLAL ERDOĞAN ‘ALFABE ARAPÇA OLSAYDI DAHA ÇOK GELİŞİRDİK’
Atatürk'ün yaptığı harf ve kıyafet devrimlerini hedef alan Erdoğan, "Ben ilkokulda okuduğum yılları hatırlıyorum. Çok net bir şekilde alfabemizden dolayı geri kaldığımız bize anlatıldı. O zaman bunu belki sorgulamamıştım ama sonradan düşününce o zaman Yunanistan, Çin niye alfabesini değiştirmemiş. Demek ki gelişmenin alfabeyle alakası yokmuş. Sonra başka ülkelere bakıyoruz kıyafetini değiştirmeden gelişen ülkelerde var. Yani şekil olarak değişmenin ruh olarak değişmeyle ilişkisi öyle sanıldığı gibi kolay değil" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ