Politika
20 Haziran 2019 ( 1952 görüntülenme )

Sıra Sayıştay'a Geldi: ‘AFFEDERSİNİZ O DA CİNSLİK YANİ’

Ekrem İmamoğlu'nun ortak canlı yayında Sayıştay'ın İBB raporunu açıklamasının ardından Habertürk'te canlı yayına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sayıştay'ı hedef aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te katıldığı canlı yayında içinde israf ve yolsuzluk bilgileri bulunan Sayıştay bilgileri ile ilgili konuştu. Soylu şunları söyledi:

‘AFFEDERSİNİZ O DA CİNSLİK YANİ’


"Böyle yaparsanız daha iyi olur diye tespitte bulunur. Ama bu burayı zarar ettirdi gibi bir değerlendirme ki o zaman hiçbir yer adım atamaz ya. Bunu bizim kayyum belediyelerde de çıkardılar. Bir takım muhasebe işlemlerinde ufak tefek farklılıklar olur. Affedersiniz o da cinslik yani. Orada onu oraya yazmalarına da gerek yok. Onlar da kendilerini check etsinler. Buradan Sayıştay'a da söylüyorum, bu yöntemle bu işleri düzeltemezsiniz." Diyerek Sayıştay’ı eleştirdi.

NELER YAŞANIYOR?


İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ile AKP adayı Binali Yıldırım'ın İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde karşı karşıya geldiği programa damga vuran tartışmalardan biri Sayıştay raporu konusunda oldu. İmamoğlu'nun dile getirdiği bilgiler hakkında Sayıştay yazılı bir açıklama yaptı.

SAYIŞTAY ORTADA KALDI

Açıklamada bilgiler yalanlanmazken İmamoğlu’nun belirttiği hususların mevzuatta öngörülen ‘kamu zararı’ veya ‘usulsüzlük’ unsurlarını taşımadığı, söz konusu denetim raporunda da İBB’ye ‘olumlu görüş’ verildiği belirtildi. CHP'nin bu açıklamanın ardından 'Seçimde taraf olmakla suçladığı' Sayıştay'a bir darbe de hükümet tarafından geldi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ