Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2398 görüntülenme )

Sınırda Sıcak Saatler

Namlular oraya çevrildi
 Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kilis'in Suriye sınırına sevk edilen tank, obüs topları, füze ve topçu bataryaların namluları Suriye'ye doğru çevrildi.TSK tarafından özellikle IŞİD ve PYD'nın bulunduğu bölgelerin Türkiye tarafında üst bölgeleri oluşturuldu. Üst bölgelerinde tank, obüs topları, füze ve topçu bataryaların namluları, sınıra sıfır noktala konuşlandırıldı.

HAVADAN VE KARADAN SURİYE SINIRI ABLUKA ALTINA ALINDI

Türkiye-Suriye sınırında tanklar ve zırhlı personel taşıyıcıları kritik noktalara konuşlandırılarak, Türkiye'den Suriye'ye, Suriye'den Türkiye'ye geçmek isteyenlere izin vermiyor. Fırtına obüs topları ise kritik bölgelere konularak namlularını PYD ile IŞİD'in bulunduğu bölgeye çevirdi. Alan hakimiyetini tamamen sağlayan TSK, teknolojik bütün imkanları seferber etmiş durumda, İnsansız Hava Araçları (İHA), Suriye'deki bütün gelişmeleri izleyerek ilgili birimleri aktarıyor. Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu koalisyon uçakları, Türkiye-Suriye sınırında devriye görevini ifade ediyor. Güvenlik güçleri 24 saat aralıksız sınır hattında devriye geziyor.


Öte yandan 910 kilometrelik Türkiye-Suriye sınırında 317 hudut karakoluna takviye olarak gönderilen askerler ile birlikte bölgede 65 bini aşkın asker görev yapıyor. Kilis, Gaziantep, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerinin Suriye sınırında bin 200 civarında tank, zırhlı araç, obüs topları, zırhlı personel taşıyıcılarının görev yaptığı öğrenildi.SURİYE- SURİYE SINIRINA DUVARLAR ÖRÜLMEYE BAŞLANDI

Suriye sınırında bulunan Kilis'in Elbeyli ilçesinden başlayarak Kilis'in Seve köyüne kadar olan 23 kilometrelik bölümde duvar örme işlemi başladı. Duvarların 2 metre genişliğinde, 3 metre uzunluğunda ve 7 ton ağırlığındaki duvarların döküm işlemleri tamamlanarak Türkiye-Suriye sınırına monte edilmesine başlandı. Kısa süre içerisinde duvar örme işlemlerinin sona ereceği bildirildi. Duvar örülen yerlerin IŞİD'ın kontrolünde bulanan bölgeler olduğu öğrenildi.

65 BİN ASKER SINIRDA GÖREV YAPIYOR

Türkiye-Suriye sınır hattında 65 bin civarında asker görev yaparken, Kilis, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerinin sınır hattında 4 Hudut Alayı, 12 Hudut Taburu, 37 Hudut Bölüğü, 139 Hudut Karakolu'nun görev yaparken, bin 200 civarında tank, zırhlı araç, obüs topları ve diğer ateş destek vasıtaları konuşlandırıldı.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!.. ERDOĞAN'DAN REFERANDUMA KÖR NOKTA!.. Almanya'dan FLAŞ Türkiye Açıklaması! FLAŞ!.. ERDOĞAN'DAN İNANILMAZ KATAR AÇIKLAMASI... ŞOK! Kanal D "HAYIR" Diyen ÜNLÜ SUNUCUYU İŞTEN ÇIKARDI! KAMU BAŞDENETÇİSİ MALKOÇ'tan SIĞINMACILARLA İLGİLİ ŞOK AÇIKLAMA! Türk Savaş Uçakları Şu Anda Duhok Bölgesini Bombalıyor! Feyzioğlu'ndan Erdoğan'a YANIT!: Sizin için üzgünüz Cumhurbaşkanı Bir Şehidimiz Var! 3 Yaralımız Var! Askerimizi Polisimizi Teröristi Vurmaktan Kim Engelliyor!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Gözümüz Aydın!.. ÇARŞI VE MAHALLEMİZE BEKÇİ GELİYOR!..