Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Eylül 2017 ( 372 görüntülenme )

Sinan Meydan'dan AKP'YE SERT ÇIKIŞ!..

MEYDAN: TARİHİ DEĞİŞTİREMEZSİNİZ

Tarihçi Sinan Meydan, Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda yeni eğitim müfredatıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Meydan, Atatürk’ün müfredattan kaldırılmasına itiraz ederek:

"TARİHİ DEĞİŞTİREMEZSİNİZ"

“Atatürk’ü kitaplardan çıkarmakla tarihi değiştiremezsiniz fakat sizin bu çabanızı tarih yazar. Çünkü bizler bunları yazacağız. ‘Bu ülkeyi idare edenler 2017 yılında, bu ülkenin kurucu ve kurtarıcı liderini kitaplardan çıkardılar’ diyeceğiz. 50-100 yıl sonra bu kitapları okuyanlar, sizin mezarınızın başına gelip size dua etmeyecekler”dedi.

Laikliğin, Mustafa Kemal Atatürk’ün özel zevki değil çağın zorlaması olduğuna dikkat çeken Sinan Meydan, laikliğin elden gitme meselesinin yeni bir mesele olmadığını kaydetti. 

Laikliğin süreci ile ilgili de bilgi veren Meydan, 

“KARŞI DEVRİM SÜRECİ İŞLİYOR"

“Bu ülke 1939’da, 1947’de ve 1950’de başlayan kısmi karşı devrim süreçlerini yaşadı. 1947-1948 yıllarından itibaren laiklik aşındırılmaya başlandı. Bu durum partilerin meselesi değildir” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DİYARBAKIR'DAN GELEN HABERLER İYİ DEĞİL! Rüzgar Çetin’e Kötü Haber! Başbakan Binali Yıldırım Yeni Kabineyi Açıkladı! ŞEYH ZAYED'den ABD'ye ŞOK DESTEK! AKP'ye Abdullah Gül şoku! O Anket Firmasından UYARI! ŞANLIURFA'DA SİLAHLI KAVGA!.. DURUM AĞIR... ABD'den Kuzey Kore'ye ÇOK SERT MESAJ!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
PKK'LI TERÖRİSTLERDEN HAİN TUZAK!