Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Mart 2017 ( 292 görüntülenme )

Şimşek'ten KRİTİK ABD MESAJI!..

ŞİMŞEK: ABD'NİN PYD'Yİ DESTEKLEMESİ TEHDİTTİR

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hakan Çelik'e konuk oldu. 

Şimşek, Almanya'nın Türk bakanların yapacakları konuşmaların engellenmesine tepki gösterdi. Batı ile ilişkiler konusunda ise önemli açıklamalar kullandı.

Mehmet Şimşek'in açıklamalarından satır başları;

- Almanya'nın tavrı kabul edilemez. Aynı tavrı PKK için de göstermeliydi. Almanya'nın tavrı son derece yanlış bir tavır.

- Suriye meselesi bizim için bir beka meselesidir.

- 16 Nisan sonrası yatırımcı ilgisi artacaktır. Uzun vadeli yatırım kararları o ülkenin potansiyeli ile ilgilidir.

- Batı'dan kopmuyoruz. Batı ile temel kararlarda aynı fikirde değiliz. ABD'nin PYD'yi desteklemesi bizim için tehdittir.

- Yönetimde istikrar kritik bir konu. 2007'den sonra sistem kökünden değişti. Cumhurbaşkanlığı sistemi bu sistemi düzeltmenin yollarından birisidir.

- Referandumdan hayır çıkarsa mevcut sistem devam eder. Bu sistem krizlere gebedir. Ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Ekonomi kalıcı olarak kötü etkilenir. 'Evet' çıkarsa yeni Meclis ve yeni yargıyla Türkiye'nin önü açılacak.

- Seçim şu anda gündemimizde değil.

- BES sisteminden ayrılanların önemli kısmı gönüllü bireysel emeklilikte olanlardır. Ayrılanların yüzde 20'si zaten BES'teler. Pilot projelerde gördüğümüzden fazla ayrılan vatandaş söz konusu.

- Bedelli askerlik konusu benim portföyümde olan bir konu değil. Bir çalışma konusunda bilgim yok.

Kaynak:cnnturk

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK'nın bombaları bitmiyor... Türkiye'nin 'altın' çocuğu İkinci El Araç Satışında YENİ DÜZENLEME! Kadirov Türkiye'ye Nefret Kustu Arınç Yine Kıvırdı Putin: Kıbrıs, Rus savaş gemilerine limanlarını açacak KUZEY KORE'DEN ŞOK SALDIRI AÇIKLAMASI! ŞOK!.. BAKAN'DAN TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Başbakan Davutoğlu'ndan Rusya'ya Şok Suçlama!