Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2359 görüntülenme )

Silvan'da Sokağa Çıkma Yasağı ve Çatışmalar Devam Ediyor

DİYARBAKIR'ın Silvan İlçesi'ndeki dün saat 12.00'den itibaren 3 mahallede başlayan sokağa çıkma yasağıyla birlikte, güvenlik güçlerinin PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonlarda çıkan çatışmalar, gece boyunca devam etti.
  Silvan'da kaymakamlık kararıyla dün saat 12.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilen Tekel, Mescit ve Konak mahallelerine çıkan cadde ve sokak girişlerindeki hendek ve barikatları kaldırmak için güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlar devam ediyor.

Yasağın başladığı saatlerden itibaren 3 mahallede başlayan silah ve patlama sesleri bugün de sürdü. Gece boyunca mahallelerde çatışmalar yaşanırken, sabah saatlerinden itibaren patlama sesleriyle birlikte dumanlar da yükselmeye başladı.

Eski Mescit Mahallesi'ndeki, Bitlis Caddesi üzerinde bulunan hendekleri kapatmaya giden bir kepçeye PKK'lılarca roketatarla ateş açıldı. Roketatar mermisinin isabet ettiği kepçe, tutuşarak yanmaya başladı. Yangınla birlikte sokak arasından yükselen siyah dumanlar mahalleyi de etkisi altına aldı.

Dün başlayan ve halen devam eden sokağa çıkma yasağı ile birlikte, güvenlik güçlerinin Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde başlattığı operasyon da sürüyor. Öte yandan ilçe merkezine askeri araç sevkiyatı yapıldığı görüldü. Silvan-Diyarbakır caddesi üzerinden ilçeye giriş yapan zırhlı araçlara TOMA ve akrep tipi zırhlı araçlar da güvenlik önlemi aldı. 
Kaynak :  Yurtgazetesi

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Olacak İş Değil! TBMM'nin Yanında Hizb-ut Tahrirli Hilafet İlanı! Beyaz Saray'dan Erdoğan'a Jet Yanıt! Gül'den hem Erdoğan'a hem Davutoğlu'na Uyarı Abdulkadir Selvi'den Ürkütücü İddia! ŞOK! MHP GENEL MERKEZİ BOŞALTILDI! ŞOK! Bahçeli'den AKP'ye Osmaniye Mesajı! SGK'dan ÖNEMLİ DUYURU!.. Balyoz Düştü, Hesaplaşma Başlıyor!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bülent Arınç’tan istifa açıklaması