Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2370 görüntülenme )

Silvan'da Sokağa Çıkma Yasağı ve Çatışmalar Devam Ediyor

DİYARBAKIR'ın Silvan İlçesi'ndeki dün saat 12.00'den itibaren 3 mahallede başlayan sokağa çıkma yasağıyla birlikte, güvenlik güçlerinin PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonlarda çıkan çatışmalar, gece boyunca devam etti.
  Silvan'da kaymakamlık kararıyla dün saat 12.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilen Tekel, Mescit ve Konak mahallelerine çıkan cadde ve sokak girişlerindeki hendek ve barikatları kaldırmak için güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlar devam ediyor.

Yasağın başladığı saatlerden itibaren 3 mahallede başlayan silah ve patlama sesleri bugün de sürdü. Gece boyunca mahallelerde çatışmalar yaşanırken, sabah saatlerinden itibaren patlama sesleriyle birlikte dumanlar da yükselmeye başladı.

Eski Mescit Mahallesi'ndeki, Bitlis Caddesi üzerinde bulunan hendekleri kapatmaya giden bir kepçeye PKK'lılarca roketatarla ateş açıldı. Roketatar mermisinin isabet ettiği kepçe, tutuşarak yanmaya başladı. Yangınla birlikte sokak arasından yükselen siyah dumanlar mahalleyi de etkisi altına aldı.

Dün başlayan ve halen devam eden sokağa çıkma yasağı ile birlikte, güvenlik güçlerinin Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde başlattığı operasyon da sürüyor. Öte yandan ilçe merkezine askeri araç sevkiyatı yapıldığı görüldü. Silvan-Diyarbakır caddesi üzerinden ilçeye giriş yapan zırhlı araçlara TOMA ve akrep tipi zırhlı araçlar da güvenlik önlemi aldı. 
Kaynak :  Yurtgazetesi

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eski MİT Müsteşarından Çarpıcı Açıklama! Rusya'dan FLAŞ ADIM! Aslan Burcu 2016 İçin Ne Diyor? BAROLAR BİRLİĞİ’Nİ UYARMIŞTIK AKP’NİN İPİYLE KUYUYA İNİLMEZ ABD'DEN GÜNDEMİ SALLAYAN SEVKİYAT! Ömer Çelik'ten AB'ye REST! İçişleri Bakanı'ndan Saldırıyla İlgili Şok Açıklama! Hakkari'de Olaylar Tırmanıyor; Elazığ'da Çatışma!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Başbakan Davutoğlu: Elimizde canlı bombaların da bir listesi var ama...