Güvenlik
18 Eylül 2019 ( 28 görüntülenme )

Sıkıntı Var: 'AKP'DE EYLEM'

Tutuklu askeri okul öğrencilerinin anneleri ile KHK’lılar, polis engeline rağmen AKP binaları önünde eylemlerini sürdürmeye çalışıyor. Pankart açmalarına izin verilmeyen eylemciler her gün eylem yapacaklarını belirtiyor.

‘ONLARINKİ ÇOCUKSA BİZİMKİ DE ÇOCUK’


DW Türkçe'ye konuşan Çetinkaya, oğlunun serbest kalması için attığı her adımda, hangi devlet yetkilisinin ya da kurumunun kapısını çaldıysa sonuç alamadığını söyledi. 19 yaşındaki Hava Harp okulu öğrencisi oğlu 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından tutuklanan anne Melek Çetinkaya eylem yapma gerekçesini şu sözlerle açıkladı;
"Onlarınki çocuksa, bizimkiler de çocuk. Onlar hakkını arıyorsa, ben de arıyorum. Çocuğumun haksız yere müebbet hapisle cezalandırılmasına sessiz kalmayacağım."

SLOGANA GÖZALTI

AKP il binası önüne Maliye Bakanlığı’ndan 2016’da kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilen Cemal Yıldırım ile birlikte giden anne Çetinkaya’nın eylemi neredeyse bir dakikadan az sürdü. Yıldırım’ın pankart açmasına, anne Çetinkaya’nın slogan atmasına izin vermeyen polis, Yıldırım’ı gözaltına aldı.

MELEK ÇETİNKAYA ÇOCUĞU İÇİN ADALET ARIYOR

Polise "Hadi beni de alsanıza. Sizin çocuklarınız yok mu, benim çocuğumun darbeyle ne ilgisi var. Benim sesimi de duysanıza" diye çıkışan anne Çetinkaya, tutuklu askeri okul öğrencilerinin anneleri olarak eylemlerini sürdürmeye kararlı olduklarını dile getirdi.

BU ADALET BİZİ DE BULSUN

Kendileri son üç yıldır seslerini duyurmak isteyip, başaramazken Diyarbakır’da eylem yapan annelerin seslerini duyurmayı başarmasını merakla takip ettiklerini anlatan Çetinkaya, "Evet, geç kalan bir adalet var. O adalet nerdeyse, gelsin bizi de bulsun. Biz, o adaleti aramaktan vazgeçmeyeceğiz" diye konuştu.

Kaynak:DW Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ