Soylu: 'SIĞINMACILARIN HAYRINA 15 TEMMUZ'DAN KURTULDUK'

İstanbul’da vatandaşlara hitap eden İçişleri Bakanı Soylu, "15 Temmuz’dan Suriyeliler sayesinde kurtulduk” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'daki temasları kapsamında Yeşilköy Sahilinde vatandaşlarla sohbet etti.Konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatan Soylu, girişimin Suriyeliler sayesinde atlatıldığını ifade etti.

‘ALLAH O 450 BİN ÇOCUĞUN HAYRINA BİZİ HAİNLERE EZDİRMEDİ’


Türkiye’de 450 bin Suriyeli çocuğun dünyaya geldiğini belirten İçişleri Bakanı, “Allah o 450 bin çocuğun hayrına 15 Temmuz'da şu hainlere ezdirmedi. Ben onu bilirim” şeklinde konuştu. Soylu’nun o açıklamaları şöyle:"Biz 15 Temmuz'da nasıl kurtulduğumuzu zannediyoruz? Biz nasıl kurtulduk? Kim ne derse desin, 450 bin çocukları doğdu bu ülkede. Allah o 450 bin çocuğun hayrına 15 Temmuz'da şu hainlere ezdirmedi. Ben onu bilirim."

SOSYAL MEDYA HEREKETLENDİ TEPKİLER VAR
Türkiye'de yaşayan Suriyeli sığınmacılara vatandaşlar tepki gösteriyor. Vatandaşların sığınmacılara gösterdiği tepkiler sosyal medyada gündem oldu.

40 MİLYAR DOLAR GİTTİ

Suriye’de 2011 yılında başlayan iç savaş sonrası milyonlarca Suriyeli Sığınmacı Türkiye’ye geldi. Kayıt dışı olarak gelenler ile birlikte Türkiye’deki Suriyeli sığınmacı sayısı 5 milyonun üzerine çıktı. Dünyada en fazla sığınmacı barındıran ülke konumundaki Türkiye, Suriyeli sığınmacılar için 40 milyar dolar harcadı.

SOSYAL MEDYA TEPKİ, GÖSTERDİ

Suriyeli sığınmacıların bazı bölgelerde oldukça kalabalık olmaları ve karıştıkları adli olaylar Türk vatandaşlarının tepkisini çekiyor. Vatandaşlar özellikle ülkelerinde iç savaş olmasına rağmen Suriyeli sığınmacıların Türkiye’de rahat bir şekilde yaşamalarına tepki gösteriyor. Sosyal medyada Suriyeliler ile ilgili açılan bir etiket gündem oldu. Twitter’da Türkiye gündeminin üst sıralarına yükselen ‘#suriyeliler’ etiketi ile paylaşılan bazı tepkiler şöyle.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ