Politika
15 Haziran 2019 ( 746 görüntülenme )

Sığınmacılar Bitti!.. TARİKATLARI DA KÜLLİYEN GELİYOR!..

Suriye’de kurulu Haznevi Tarikatı'nın bütün müritleriyle Türkiye’ye göçüp yerleştiği ve Gaziantep’te dev bir külliye içinde cami inşaatına başladığı öne sürüldü. Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı da konuyu köşesine taşıdı. Ataklı şöyle yazdı:

‘TARİKAT CAMİ YAPIYOR’

"Perşembe günü yazdığım bir yazıda bomboş bir araziye yapılan devasa camiyi ele alarak, “Bu hep böyle oluyor, önce cami yapılıyor, tabii kimse yıkamıyor, sonra etrafı evlerle doluyor. Sonra burası kısa sürede bir mahalleye dönüyor” demiştim. Yazıyı yazdığım sırada o caminin nerede olduğunu bilmiyordum. Ertesi gün öğrendim. Meğer o cami Gaziantep'in Şehitkamil İlçesi'ne bağlı Karpuzkaya Köyü yakınlarında yapılıyormuş.”

‘FACİAYA BAKIN’

Ve burada önemli olan caminin yapılması değil, yapanın kim olduğu Suriye'de bulunan Haznevi tarikatı, olduğu gibi Gaziantep'e gelmiş. Artık geri dönmeyi de düşünmediği için buraya yerleşmeye karar vermiş ve çok büyük bir külliye yapmaya başlamış. İnşaatta tarikat üyesi işçiler çalışıyormuş ve bunlar hiçbir ücret almıyormuş. Faciaya bakar mısınız?”

‘KİM İZİN VERİYOR BUNA’


“ Suriye'den “güya Esat teröründen kaçıp gelenler” tüm Türkiye'de yaşam biçimini bozarken, sağlanan iklimden yararlanan tarikatlar da Türkiye'yi cennet gibi görüyor. Çok merak ediyorum, o külliye ve caminin yapılması için izin alındı mı? Alındıysa kim hangi hak ve yetkiye dayanarak yabancı bir ülkenin tarikatına bu olanağı sağladı?"

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ