Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'nın açılışında kullandığı ifadeler tartışılmaya devam ediyor. MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Ayasofya'nın açılışında Atatürk'e ve Cumhuriyet'in kurucu unsurlarını hedef alan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a çok sert tepki gösterdi.

MHP'Lİ ŞEFKAT ÇETİN'DEN ÇOK SERT SÖZLER
Ali Erbaş'ın Atatürk'ü hedef alan sözlerine bir büyük tepki de Devlet Bahçeli'nin eski yardımcısı MHP'li Şefkat Çetin'den geldi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Çetin, şu ifadeleri kullandı:

‘FETÖ KRİPTOLARI ŞEKİL DEĞİŞTİRİYOR’
“Ayasofya da Cuma Hutbesinde “Lanet”Okunması.. Cumhuriyetimizin Kuruluş İlkelerine Düşmanlıktır. Milli Kurtuluş Savaşıyla Bağımsızlığımızın Kazanımına. Liderlik Yapmış Atatürkümüze; Dua Etmesi Gerekirken.. “Lanet”Okuyorsa..”Paralel Yapılanma”Kriptoları. Lawrence’lere mi Dönüşüyor.. “

DİYANET BAŞKANI ERBAŞ’A TEPKİLER DİNMİYOR
Cuma namazında hutbenin dışına çıkan Erbaş, "Ayasofya’nın cemaatine kavuşması için canla, başla emek veren büyüklerimize selam olsun. Bu kadim mabet alemlerin Rabbi olan Allah’a kulluğun ifadesidir. Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir. Vakfedileni çiğneyen lanete uğrar." şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ