9408 görüntülenme15 Temmuz 2018
16 yıl önce öldürülen Dr. Necip Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin 2. yıl dönümüne ilişkin açıklamada bulundu.

16 yıl önce öldürülen Dr. Necip Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin 2. yıl dönümüne ilişkin açıklamada bulundu.

‘KANDIRILDIĞINIZA BENİ İNANDIRAMAZSINIZ’

FETÖ ile mücadele ederken suikasta kurban giden eşi Necip Hablemitoğlu’nun açıklamalarını paylaşan Şengül Hablemitoğlu, “Siz birbirinizin elini eteğini öperken, aldatıldık derken arslanlar gibi yoldaşınızın ne menem bir şey olduğunu anlattı yılmadan, korkmadan. Herkesi inandırabilirsiniz kandırıldığınıza benim dışımda...” diye yazdı.

NECİP HABLEMİTOĞLU ÖLDÜRÜLMEDEN ÖNCE FETÖ İÇİN UYARMIŞTI…

Araştırmacı-yazar Necip Hablemitoğlu, bundan tam 16 yıl önce 18 Aralık 2002’de Ankara’da evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu 48 yaşında hayatını kaybetti. Hablemitoğlu, devlet içindeki Fethullah Gülen yapılanmasını dile getiren ilk isimlerden biriydi. Hablemitoğlu 24 Haziran 1999'da 32. Gün programında tehlikeye dikkat çekmişti.

Fetullah Gülen’in aslında bir terör örgütü lideri olduğunu, devleti ele geçirmek için yetiştirdiği militanları ile birlikte bu amaç uğrunda çalıştığını ilk kez tespit eden ve dillendiren Necip Hablemitoğlu 15 yıl önce tam da bugün uğradığı suikast sonucu aramızdan ayrıldı.

Faili meçhul bir suikaste kurban giden Hablemitoğlu’ndan geriye ise öldürülmeden 3 yıl önce şimdi FETÖ dediğimiz örgüt ile ilgili yaptığı uyarıları kaldı.

ERDOĞAN: ‘RABBİM BİZİ AFFETSİN’ DEMİŞTİ

2016 yılında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Olağanüstü Din Şurası'nın açılışında yaptığı konuşmada Fethullah Gülen Cemaati ile mücadelede geç kalındığını belirterek öz eleştiri yapmış ve Erdoğan; Turgut Özal, Süleyman Demirel ve Başbakan Bülent Ecevit gibi farklı görüşten siyasetçiler ve devlet adamlarının yanı sıra kendilerinin de geçmişte iyi niyet ile bu yapıya destek olduklarını söylemişti.

"Bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökmemiş olmanın üzüntüsü içindeyim" diyen Erdoğan, şöyle demişti; "Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin."

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ