Sakarya 1. Sulh Ceza Hakimliği, Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın öldürülmesine ilişkin yayın yasağı kararı verdi.

SAVCILIKTAN YAYIN YASAĞI TALEBİ

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, 1. Sulh Ceza Hakimliği'nden, olaya ilişkin soruşturmanın neticelenmemiş olması, delillerin toplanıyor oluşu, şüphelinin "sanık" sıfatı almamış olması, dosyanın müşteki şüphelilerin ve hayatını kaybeden Abdullah Karacan'ın yakınlarının da yapılan ve yapılabilecek haberlerden etkilenme ihtimallerinin bulunması bakımından, tüm basın yayın organları vasıtasıyla olayla ilgili olarak yayın yasağı getirilmesi talebinde bulundu.

KARAR MAHKEMEDEN

Talebi değerlendiren hakimliğin aldığı kararda, DİSK'e bağlı Lastik-İş'in Genel Başkanı Karacan'ın Arifiye ilçesindeki lastik fabrikasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin soruşturmanın devam ettiği vurgulandı.

Kararda, maktul ve şüphelinin basın yayın organlarında isim ve fotoğraflarının yer alması halinde soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmesi ve masumiyet karinesinin zedelenmesi ihtimali bulunduğu gibi kamu güvenliğinin, suçun işlenmesinin önlenmesi, yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacıyla Başsavcılığın talebinin kabul edildiği belirtildi.

NE OLMUŞTU?

LASTİK-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan bir lastik fabrikasına ziyarete gittiği sırada silahlı saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan başkan kurtarılamadı..

Olay, saat 12.00 sıralarında Arifiye ilçesinde Good Year lastik fabrikasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan ve fabrikada çalışan işçi S.U. isimli işçi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın fabrika içerisinde yaşanan bir yer değiştirmeden kaynaklı olduğu öğrenildi.

BAŞKAN YAŞAMINI YİTİRDİ

S.U. Karacan'ın beylik tabancasını alarak ateş etmeye başladı. Saldırgan; Genel Başkan Karacan ve yanındakilere ateş etti. Sakarya Şube Başkanvekili Mustafa Sipahi ve temsilci Osman Bayraktar hafif şekilde yaralanırken Karacan ağır şekilde yaralandı. Yaralılar Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altında alındı. Başına kurşun isabet eden, kalp masajı yapılarak hastaneye kaldırılan Karacan’ın durumu kritik. Saldırgan S.U. gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Silahla vurulan Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan hayatını kaybetti, Karacan'ı vuran işçi Sedat Uzunlar tutuklandı.

kaynak: sözcü/ cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ