Güvenlik
22 Temmuz 2018 ( 1643 görüntülenme )

ŞEMDİNLİ'DEN AĞIR HABER!..

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında PKK'lı teröristler tarafından roketle düzenlenen saldırıda 1 güvenlik korucusu şehit oldu, 1 güvenlik korucusu ile 2 sözleşmeli er de yaralandı.

Şemdinli'nin Balkayalar Arguş-2 bölgesine sınırın diğer tarafındaki Avaşin Basyan bölgesinden PKK'lı teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. 1 güvenlik korucusu ile 2 sözleşmeli erin yaralandığı saldırı ile ilgili Hakkari Valiliği'nden şu açıklama yapıldı:

‘AVAŞİN BASYAN BÖLGESİNDEN SALDIRI’

"22.07.2018 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Balkayalar Arğuş-2 Bölgesine Avaşin Basyan Bölgesinden bölücü terör örgütü mensuplarınca atılan roket sonucu 1 güvenlik korucusu şehit olmuş, 1 güvenlik korucusu ile 2 sözleşmeli er de hafif şekilde yaralanmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

AVAŞİN BASYAN NEREDE?

Basyan bölgesi, Şemdinli Çayının batıya doğru Türkiye sınırını terk ettiği yerden başlıyor. Sınırın hemen yanı başında ve teröristler bu bölgeyi yıllardır terk etmiyor. Avaşin bölgesi ise Basyan’ın hemen kuzeyi, Dağlıca’nın hemen aşağısı. Burayı da uzun yıllardır teröristler terk etmiyor.

Türk savaş uçakları bu iki bölgeyi ta 2007’den bu yana bombalıyor ama sınır ötesi kara harekatı yapılamadığı için hava harekatı sonuç vermiyor. Her iki bölge de Barzani bölgesi ama Barzani teröristlere karşı tavır almıyor. Hal böyle olunca teröristler de Türkiye’de vurup vurup geri kaçıyor.

Durum bu.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ