Genel
29 Ağustos 2017 ( 3110 görüntülenme )

SELVİ YAZDI... ADAYLIK TEZGAHI KURULDU!..

SELVİ: ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NUN ADAY OLMASINI İSTİYOR

Abdulkadir Selvi,
Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı seçiminde rakibi olması için CHP lideri Kılıçdaroğlu'na, 'gel gel' yapıyor" ifadelerini kullandı.

Hükümete yakın isimlerden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Erdoğan'ın 2019'da rakibinin Kılıçdaroğlu olmasını istediğini yazdı. 

"AK Parti'de Adalet yürüyüşünden sonra Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığından kaçamayacağı düşünülüyor. Bundan dolayı da bir rahatsızlıkları yok" diyen Selvi,  "Dikkat ederseniz, Kılıçdaroğlu'nun atletini bile polemik konusu yaparken, Meral Akşener'i muhatap almıyor, yok gibi davranıyor" ifadelerini kullandı.

Selvi'nin 'Erdoğan hangi lidere 'gel gel' yapıyor? başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"AKP-MHP İTTİFAKI ÖNEMLİ"

"AK Parti'yi yenileyerek 2019'a hazırlıyor. MHP ile ittifaka özel bir önem veriyor. O nedenle Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında yaşanan polemik hakkında konuşmamaya özen gösterdi. Erdoğan'ın yaşanan polemikten memnun olmadığı söyleniyor."

"KILIÇDAROĞLU'NUN ADAY OLMASINI İSTİYOR"

"Dikkat ederseniz, Kılıçdaroğlu'nun atletini bile polemik konusu yaparken, (MHP'den ihraç edilen ve yeni parti kuran) Meral Akşener'i muhatap almıyor, yok gibi davranıyor. Kemal Bey, 'Erdoğan benden korkuyor' diyor. Hani bir söz vardır ya,' Beni bir kişi anladı, o da yanlış anladı' diye. Tam o durum. Kılıçdaroğlu'ndan korkan yok. Tam aksine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde rakibi olması için Kılıçdaroğlu'na, 'gel gel' yapıyor."

Kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ