Güvenlik
31 Aralık 2018 ( 91681 görüntülenme )

ŞEHİDİMİZİN CENAZE TÖRENİNDE ERDOĞAN SKANDALI!..

ŞEHİT CENAZESİNDE SİYASİ ŞOV

Afrin operasyonundaki ilk şehidimiz Astsubay Musa Özalkan için Ankara’da cenaze töreni düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze namazının ardından şehidin tabutunun başında konuştu ve terörle mücadelede kararlılık mesajları verdi.

Erdoğan;

“ÜÇ BEŞ İPSİZE SOYSUZA SOLUK ALDIRMAYIZ”

“Bu operasyonu inşallah milletimiz, Özgür Suriye Ordusu birlikte zafere ulaşmak suretiyle kazanacağız. İnancımız tam. Kararlıyız, azimliyiz. Acaba şunlar, bunlar ne demiş, dünyada şu ülke, bu ülke nasıl bakmış? Buna bakacak halimiz yok. Bu konudaki karar bu milletindir. Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecek. Bizi sınırlarımızda taciz eden 3-5 tane ipsize, soysuza bu sınırlarda soluk aldırtmayız” dedi.

PERİNÇEK’TEN BÜYÜK TEPKİ

“İmamlarımız şehidimizin ve Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan’ın cenaze namazını kıldırdıktan sonra mikrofon Cumhurbaşkanına verildi. Sayın Tayyip Erdoğan, musalla taşının başında bir konuşma yaptı. Camiye siyasetin sokulması ciddî bir yanlıştır” diyen Perinçek şunları ifade etti:

“DEVLET GELENEĞİMİZDE BÖYLE BİR ŞEY YOK”
“Sayın Cumhurbaşkanı şehidimiz için bir devlet töreni düzenler ve orada konuşabilir. Ancak camide cenaze namazından sonra ikinci bir imam konumunda konuşma yapması bizim devlet geleneğimize, Cumhuriyetin temel ilkelerine aykırıdır. Ayrıca bu tür tavırlar, Vatan Savaşımıza karşı ‘Saray Savaşı’ propagandası yapanlara fırsat verir.”

“CAMİDE REKLAM OLMAZ”“Tayyip Erdoğan, vatan savaşının zaferlerini siyasal amaçlar için kullanma çizgisine girerse, kendi partisini de böler. AKP’ye oy veren vatandaşlarımız ve AKP yöneticileri de bu tavrı onaylamazlar. Çünkü her Müslüman bilir ki, camide reklam olmaz.”


Resimde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın şehidimizin tabutuna elini koyarak konuşma yaptığı görülüyor. Oysaki bu ülkede şehit naaşı omuzda taşınır, naaşın üzerine el koyup siyasi konuşma yapılmaz, şimdiye kadar da yapılmamıştı.

Kaynak: Sözcü/ Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ