31 Mart yerel seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'nun önde olması karşısında şok yaşayan AKP, İstanbul'un neredeyse her ilçesine itiraz ederek oyların yeniden sayılmasını talep etti. Son olarak Büyükçekmece'de sahte seçmen iddiasında bulunan AKP'li isimler, bu ilçedeki seçmen artışının 14 bin olduğunu ifade etti.

ADIGÜZEL: ‘SEÇMEN SAYISI OLAĞANÜSTÜ ARTAN YERLERDEN AKP VE MHP ÇIKTI’

AKP'nin Büyükçekmece için açıkladığı "sahte seçmen" iddialarına cevap veren CHP Genel Başkanı Onursal Adıgüzel, "Büyükçekmece'de seçmen artışı AKP'nin iddia ettiği gibi 14 bin değil; 2310'dur. Seçmen sayısının olağan dışı arttığı yerlerde seçimi AKP ve MHP kazanırken seçmen hareketliliğinin olmadığı ilçelerde seçimi CHP kazanmıştır" ifadelerini kullandı.

CHP: 'KAZANAN İMAMOĞLU'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AK Parti tarafından seçim sonuçlarına dair yapılan itirazlarla ilgili olarak "İstanbul'da kazanan İmamoğlu'dur, ekonomik sorunların çözümüne artık kafa yorun" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerine dair açıklamalarda bulundu. "İstanbul'un seçilmiş büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'dur. Sandıkta netice alamıyorsan başka yollara başvurma diyen sarayın kibirli kişisinin içine düştüğü durum içler acısıdır" diyen Öztrak, şöyle devam etti:

‘MİLLETE MUSALLAT OLUP HUZURSUZ ETMEYİN’

"Millete musallat olup daha fazla huzursuz etmeyin. Milletle kavga etmeyi bıraksınlar, milletin gönlünün yeniden nasıl kazanırız diye düşünsünler. Milletimiz aş ve iş gibi çok büyük dertlerle uğraşıyor. Bugün faiz yüzde 22'yi geçti. Tamamlanmış, bitmiş İstanbul seçimini artık daha fazla kaşımayın. Mutfakta tencereler boş, millet borç yükünden inim inim inliyor. Milletin vaktini daha fazla çalmayın.”

‘KRİZİN FATURASINI VATANDAŞA YÜKLEMEYİN’

“Artık ekonomik meselelere kafa yorun. Türkiye'de krizin yükünü vatandaşın omzuna bırakan Powerpoint sunumunu şimdi yurt dışında yapıyormuş. Çalışanların kıdem tazminatını fona aktaracakmış. Bu bir program değil. Öngördüğünüz şey kendi çıkardığınız krizin yükünü vatandaşın omzuna yüklemektir. Yabancılar damadı da damadın sunumunu da beğenmemiştir. Seçimle gelip seçimle gitmeyen bir hükümete paralarını emanet etmek istemezler." Diyerek İstanbul’daki seçim sürecine ve de ekonomideki olumsuzluklara tepki gösterdi.

Kaynak: Sputnik News/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ