İstanbul’da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri, seçim kurullarınca ilan edildi.

İstanbul’da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.

 İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. Kesinleşen listelere göre, İstanbul’da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

SAADET PARTİSİ:

Büyükşehir Belediyesi: Necdet Gökçınar/ Adalar: Hakan Aktaş/ Arnavutköy: Ekrem Önal/ Ataşehir: Adem Boz/ Avcılar: Mücahit Karlı/ Bağcılar: Şakir Şahin/ Bahçelievler: Yaşar Avcı/ Bakırköy: Adnan Şahin/ Başakşehir: Bekir Demirkaya/ Bayrampaşa: İsmail Acar/ Beşiktaş: Murat Kutlu Sezen/ Beykoz: Muharrem Kaşıtoğlu/ Beylikdüzü: Tuncer Koğa/ Beyoğlu: Mehmet Yıldız/ Büyükçekmece: Caner Bitiş/ Çatalca: Serdar Taşar/ Çekmeköy: Abdulhalim Meşe/ Esenler: Tuğrul Yalçınkaya,

Esenyurt: Hasan Kara/ Eyüpsultan: İlker Çiftçi/ Fatih: İbrahim Bakşiş/ Gaziosmanpaşa: Bilal Ay/ Güngören: Adnan Hacıabdullahoğlu/ Kadıköy: Recep Yılmaz/ Kağıthane: Zeynel Keskin/ Kartal: Fehim Hava/ Küçükçekmece: Mustafa Kurdaş/ Maltepe: Fatih Erbican/ Pendik: Mahmut Kılıç/ Sancaktepe: Abdulkadir Çelebi/ Sarıyer: Davut Tepeyurt/ Silivri: Şükrü Yıldırım/ Sultanbeyli: Muhammet Fetullah Bülbül/ Sultangazi: Hüseyin Aydoğan/ Şile: Yunus Emre Köse/ Şişli: Muharrem Çam/ Tuzla: Resul Kılıç/ Ümraniye: Yakup Kasımay/ Üsküdar: Yılmaz Bayat/ Zeytinburnu: Mikail Kabak.

BBP:

Arnavutköy: Aytekin Kurt/ Avcılar: Selahattin Şavur/ Bağcılar: Bülent Şahin/ Bahçelievler: Serkan Karacaoğlu/ Başakşehir: Uğur Bay/ Bayrampaşa: Mehmet Ceylan/ Beşiktaş: Hasan Keskin/ Beyoğlu: Ali Rıza Biberoğlu/ Büyükçekmece: Halil Eker/ Beykoz: Abdullah Demiray/ Esenyurt: Yusuf İvgen/ Gaziosmanpaşa: Fedai Karakol/ Güngören: Mustafa Duman/ Kadıköy: Kadir Turan/ Kağıthane: Yusuf Karademir/ Küçükçekmece: Hüseyin Doğan/ Sarıyer: Hüseyin Koç/ Silivri: Ramiz Aksu/ Sultanbeyli: Hamdi Yıldız/ Sultangazi: Yakup Yılmaz/ Şişli: M. Umut Dövletoğulları/ Tuzla: Sedef Arzu Ur Şahin/ Ümraniye: Bülent Taş.

DSP:


Büyükşehir Belediyesi: Muammer Aydın/ Adalar: Coşkun Özden/ Arnavutköy: Serdal Delikkaya/ Ataşehir: Levent Limon/ Avcılar: Hanay Handan Toprak Benli/ Bağcılar: Eyüp Ali Özdemir/ Bahçelievler: Sema Men/ Bakırköy: Ali Fatinoğlu/ Başakşehir: Adile Aslan/ Bayrampaşa: Ersin Bilen/ Beşiktaş: Erol Özberk/ Beykoz: İbrahim Uysal/ Beylikdüzü: Mustafa Gürkan Özkürkanlı/ Beyoğlu: Hüseyin Özhan/ Büyükçekmece: Ümit Şahbaz/ Çatalca: Arslan Erdoğmuş,

Çekmeköy: Ayşenur Altan/ Esenler: İshak Koç/ Esenyurt: İpek Süt/ Eyüpsultan: İbrahim Bayraktar/ Fatih: Uluğbek Hekimoğlu/ Gaziosmanpaşa: Kerim Çoban/ Güngören: Nazım Özdemir/ Kadıköy: Mustafa Mehmet Günyeli/ Kağıthane: Ekrem Şit/ Kartal: Ata Can Bektaş/ Küçükçekmece: Birkan Duran/

 Maltepe: Özcan Kaya/ Pendik: Murtaza Sasa/ Sancaktepe: Seyfi Ergül/ Sarıyer: Hümeyra Gürsoy/ Silivri: Selami Değirmenci/ Sultanbeyli: Adem Baş/ Sultangazi: Tarık Ersoy/ Şile: Ümit Yaşar Kaya/ Şişli: Mustafa Sarıgül/ Tuzla: Akın Tekdal/ Ümraniye: Nesim Pakır/ Üsküdar: Güven Hokna/ Zeytinburnu: Derya Mutlu.

VATAN PARTİSİ:

Büyükşehir Belediyesi: Mustafa İlker Yücel/ Adalar: Orhan Şenoğlu/ Arnavutköy: İsmet Çeşmeli/ Ataşehir: Etem Kırca/ Bağcılar: İlker Işık/ Bahçelievler: Cem Doğan/ Başakşehir: Tülin Saner/ Bayrampaşa: Teoman Alili/ Beşiktaş: Ahmet Göktaş/ Beykoz: Esra Ispalarlı/ Beylikdüzü: Barbaros Bahçelioğlu/ Beyoğlu: İzzettin Özgibar/ Büyükçekmece: Hasan Baydemir/ Çatalca: Ergün Aslan/ Çekmeköy: Barış Erdem/ Esenler: Oktay Şahin/ Esenyurt: Zeki Aksoy/ Eyüpsultan: Hümeyra Ayten/ Fatih: Süleyman Doğan/ Gaziosmanpaşa: Emin Algül/ Güngören: Eylem Aşamdır,

Kadıköy: Osman Erbil/ Kağıthane: Hasan Mert/ Kartal: Perihan Tekin/ Küçükçekmece: Selçuk Tut/ Maltepe: Ufuk Özgen/ Pendik: Mehmet Akkaya/ Sancaktepe: Hüseyin Palancı/ Sarıyer: Seval Duygu Akyıldız/ Silivri: İlker Dağlıoğlu/ Sultanbeyli: İbrahim Tokgöz/ Sultangazi: Deniz Çakmak/ Şile: Mehmet Ödemiş/ Şişli: Kadri Bülent Önal/ Tuzla: Binnur Zuhat Yokuş/ Ümraniye: Uğur Çetinkaya/ Üsküdar: Ali Serdar Bolat/ Zeytinburnu: Oktay Ekmen

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ:

Büyükşehir Belediyesi: Selim Kotil/ Adalar: Taner Önel/ Arnavutköy: Recayi Özcan/ Ataşehir: Rahmi Şen/ Avcılar: Burak Tilev/ Beşiktaş: Kemal Kamburoğlu/ Bağcılar: Aziz Karaca/ Bahçelievler: Murat Gülen/ Bakırköy: Hakan Rona/ Başakşehir: Orhan Doğan/ Bayrampaşa: Mithat Kandemir/ Beykoz: İrfan Şahin/ Beylikdüzü: Mehmet Aksoy/ Beyoğlu: Cem Kayalı/ Büyükçekmece: Ayhan Öksüz/ Çatalca: Şevket Kırca/ Çekmeköy: Abdülmuttalip Örpek/ Esenler: Hacı Çınar,

Esenyurt: Ekrem Yıldız/ Eyüpsultan: Birol Civelek/ Fatih: Mustafa R. Sofuoğlu/ Gaziosmanpaşa: Burhan Yavuz/ Güngören: Abdülkadir İnan/ Kadıköy: Nuh Naci Akay/ Kağıthane: İsmail Sağır/ Kartal: Ali Dicel/ Küçükçekmece: Kerim Aktacir/ Maltepe: Murat Efir/ Pendik: Seçkin Karataş/ Sancaktepe: Kamil Bayram Çınar/ Sarıyer: Altan Kalemci/ Silivri: Harun Özbiliş/ Sultanbeyli: Mustafa Özkan/ Sultangazi: Yılmaz Gümüştekin/ Şile: Nurettin Tığlı/ Şişli: Gökhan Avcı/ Tuzla: Yücel Atalar/ Ümraniye: Fatih Şenocak/ Üsküdar: Hüseyin Turhan/ Zeytinburnu: Emir Toraman.

TKP:

Büyükşehir Belediyesi: Zehra Güner Karaoğlu/ Arnavutköy: Mustafa Özgür Ünal/ Ataşehir: Fide Lale Durak Yılmaz/ Bağcılar: Ekrem Çağlar/ Bakırköy: Orhan Gökdemir/ Beşiktaş: Erkan Pelit/ Beykoz: Mehmet Murat Dilek/ Beylikdüzü: Mehmet Şükrü Gökalpay/ Büyükçekmece: Övünç Ballı/ Çekmeköy: Atacan May/ Esenler: Atakan Boyoğlu/ Fatih: Yaşar Çelik/ Güngören: Fatma Akın/ Kağıthane: Selen Kartay/ Kartal: Selahattin Kural/ Maltepe: Zeynep Yıldız Koç Savaş/ Sancaktepe: Atilla Özdemir/ Sultanbeyli: Hasan Güney/ Şişli: Nevzat Evrim Önal.

BAĞIMSIZLAR

Kesinleşen listelere göre, İstanbul’da siyasi partilerin adaylarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 24 bağımsız aday da yarışacak.Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışacak bağımsız adaylar şunlar:

Özge Akman/ Dursunali Bacıoğlu/ Vedat Öztürk/ Hüseyin Karabulut/ Ahmet Çördük/ Muhammet Ali Canca/ Mehmet Yıldız/ Güldes Önkoyun/ Hasan Atasoy Torun/ Mehmet Ali Aydoğmuş/ Lütfü Yılmaz/ Seçkin İlker/ Halef Alp/ Özkan Mustafa Küçükural/ Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu/ Hazer Oruç Kaya/ Burhan Erol/ Doğan Duman/ Aysel Tekerek/ Ali Rıza Kansız/ Abdulcelil Gülap/ Oruç Karacık/ Mehmet Celal Baykara/ Burak Kadıoğlu.

Kaynak: AA/Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ