İstanbul’da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri, seçim kurullarınca ilan edildi.

İstanbul’da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı. İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. Kesinleşen listelere göre, İstanbul’da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

AKP:

Büyükşehir Belediyesi: Binali Yıldırım/ Adalar: Özlem Öztekin Vural/ Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı/ Ataşehir: İsmail Erdem/ Avcılar: İbrahim Ulusoy/ Bağcılar: Lokman Çağırıcı/ Bahçelievler: Hakan Bahadır/ Bakırköy: Mehmet Umur/ Başakşehir: Yasin Kartoğlu/ Bayrampaşa: Atila Aydıner/ Beykoz: Murat Aydın/ Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık/ Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız/ Büyükçekmece: Mevlüt Uysal/ Çatalca: Mesut Üner/ Çekmeköy: Ahmet Poyraz/ Esenler: M. Tevfik Göksu/ Esenyurt: Azmi Ekinci/ Eyüpsultan: Deniz Köken/ Fatih: Ergün Turan/

Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta/ Güngören: Bünyamin Demir/ Kadıköy: Özgül Özkan Yavuz/ Kağıthane: Mevlüt Öztekin/ Kartal: Ebubekir Taşyürek/ Küçükçekmece: Temel Karadeniz/ Pendik: Ahmet Cin/ Sancaktepe: Şeyma Döğücü/ Sarıyer: Salih Bayraktar/ Sultanbeyli: Hüseyin Keskin/ Sultangazi: Abdurrahman Dursun/ Şile: İlhan Ocaklı/ Şişli: Nihal Yıldırım/ Tuzla: Şadi Yazıcı/ Ümraniye: İsmet Yıldırım/ Üsküdar: Hilmi Türkmen/ Zeytinburnu: Ömer Arısoy.


CHP:

Büyükşehir Belediyesi: Ekrem İmamoğlu/ Adalar: Erdem Gül/ Ataşehir: Battal İlgezdi/ Avcılar: Turan Hançerli/ Bahçelievler: Mehmet Ali Özkan/ Bakırköy: Bülent Kerimoğlu/ Başakşehir: Abdulhadi Akmugan/ Bayrampaşa: Remzi Albayrak/ Beşiktaş: Rıza Akpolat/ Beykoz: Coşkun Tosun/ Beylikdüzü: Mehmet Murat Çalık/ Beyoğlu: Alper Taş/ Büyükçekmece: Hasan Akgün/ Çatalca: Cem Kara/ Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım/ Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt/

Eyüpsultan: Emel Bilenoğlu/ Fatih: Soner Özimer/ Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya/ Güngören: İsmet Yaşar/ Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı/ Kartal: Gökhan Yüksel/ Küçükçekmece: Kemal Çebi/ Maltepe: Ali Kılıç/ Pendik: Mehmet Salih Usta/ Sancaktepe: Özgen Nama/ Sarıyer: Şükrü Genç/ Silivri: Özcan Işıklar/ Sultanbeyli: Ayhan Koç/ Sultangazi: Haluk Bozkurt/ Şile: Ali Şecaattin Güney/ Şişli: Muammer Keskin/ Tuzla: Salim Gürsoy/ Ümraniye: Cafer Aktürk/ Üsküdar: Ahmet Kılıç/ Zeytinburnu: Adil Emecan.

MHP:
Beşiktaş: Serkan Topeli/ Maltepe: Ahmet Baykan/ Silivri: Volkan Yılmaz.

İYİ PARTİ:
Arnavutköy: Muharrem Yaman/ Bağcılar: Muhammed Bayram/ Bakırköy: Ateş Ünal Erzen/ Beykoz: Bilgehan Murat Miniç/ Beşiktaş: Affan Keçeci/ Fatih: İlay Aksoy/ Şile: Rahmi Çakar/ Kağıthane: Mehmet Aslan/ Kadıköy: Emre Kınay/ Esenler: Mustafa Yılmaz.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ