Tartışmaların sürdüğü İstanbul'daki yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan FOX Haber sunucusu Fatih Portakal, "Kurulun hala seçimi iptal etmeyeceğini düşünenlerdenim. Aksi olursa bence sandığa gitmeye gerek yok. Sandığı boykot meşruiyet için önemli" dedi.

SEÇİM İPTAL EDİLİRSE SANDIĞA GİTMEYE GEREK YOK

FOX Haber sunucusu Fatih Portakal, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. YSK’nın merakla beklenen İstanbul seçimi kararına değinen Portakal, “İstanbul seçimini AKP kazansa idi bugün YSK'yı konuşuyor olmayacaktık. İktidar millet iradesinin tecellisi diyecekti. Kurulun hala seçimi iptal etmeyeceğini düşünenlerdenim. Aksi olursa bence sandığa gitmeye gerek yok. Sandığı boykot meşruiyet için önemli” dedi.

‘KOMİK’
Portakal bir sonraki mesajında ise, “İktidarın İstanbul seçimi için yolsuzluk ve usulsüzlük tezi akla şu soruları getiriyor: 1-Tüm oy pusulaları için tek zarf kullanılırken sadece bşhir başkanlığında yapılmış olabilir mi? 2- TR geneli değil sadece İstanbul mu seçilmiş, onda da sadece başkanlık seçimi! Komik” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Fatih Portakal Twitter/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ