41229 görüntülenme27 Haziran 2018
İzmir'de Muharrem İnce'nin mitingi öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küfrettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheli daha tutuklandı. Böylece aynı soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 12 oldu.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin mitingine gelenlerden bazılarının bir eğlence merkezinde alkol aldıkları sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a küfürlü tezahüratta bulundukları görüntülerin sosyal medyada ve basında yer alması üzerine başlatılan soruşturmada gözaltına alınanlardan 5 şüpheli daha çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

KAMERADAN İZLENİP TAKİP EDİLDİLER

Emniyet mensuplarının yaptığı çalışmada, olayın, Alsancak semtinde mitingin düzenlendiği alana yakın konumdaki bir eğlence merkezinde geçtiği tespit edilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küfrettiği belirlenen 5 şüpheli daha kamera kayıtlarından tespit edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce gözaltına alınan zanlılar, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet savcısına ifade veren zanlılar, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince, "devlet büyüklerine hakaret" suçlamasıyla tutuklandı. Böylece aynı soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 12 oldu.

SİLAHLAR KONUŞUYOR


Sosyal medyada dolaşan AKP'nin zaferini ilan ettiği 24 Haziran akşamı kutlama görüntüleri ise bu iddiaları doğrular nitelikte. Ellerine silahlar, kalaşnikoflar verilen AKP seçmeni sağa sola fütursuzca halkı tehdit edercesine atış yapıyor.

İDDİALAR AĞIR


Görüntüleri canlı yayınlayan AKP’li bir şahıs. Canlı yayına başladığı saat 21:00 yer İstanbul videoyu sosyal medyada paylaşan bu şahıs bu kişilerin hepsinin birbirini tanıdığını ve 15 Temmuz’da Tayyip Erdoğan’ın emriyle silahlarıyla birlikte sokağa inen mücahitler olduğunu iddia ediyor.

Kaynak: haberayyıldız

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ