Genel
08 Ekim 2019 ( 2590 görüntülenme )

SDG: 'İTTİFAKA GİDERİZ'

Terör örgütü PKK/YPG’nin öncülüğünde kurulan SDG’nin sözde komutanı Mazlum Kobani, ABD’nin bölgeden çekilme kararı yüzünden ‘Hayal kırıklığına uğradıklarını’ belirterek Türkiye’ye karşı Esad rejimiyle ittifak yapabileceklerini söyledi.


'ESAD REJİMİYLE İTTİFAK YAPABİLİRİZ'

SDG’nin sözde komutanı terörist Mazlum Kobani, ABD medyasına yaptığı açıklamada, Washington yönetiminin aldığı çekilme kararından ötürü ‘hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek, Türkiye’ye karşı Esad rejimiyle ittifak yapabileceklerini söyledi.

'IŞİD ARTIK İKİNCİ PLANDA'

Terörist Mazlum Kobani, ABD’nin Türkiye'nin olası harekatı için gereken şartları yerine getirip, yolu açmasıyla güvenilirliğini sarstığını ve Suriye'yle ittifak yapabileceklerini söyledi. Kobani, IŞİD tutuklularına göz kulak olmanın da artık ikincil öncelikleri olduğunu dile getirdi.

ON BİN MİLİTAN VAR

Kobani ve ABD yetkililerin ifadelerine yer verilen haberde, bölgede IŞİD’e karşı ABD öncülüğünde yürütülen mücadele esnasında 2 bini yabancı olmak üzere 12 bin IŞİD üyesinin hapishanelerde tutulduğu kaydetti. NBC News, haberinde Pentagon’un verilerine dayandırarak da geriye kalan 10 bin IŞİD militanının Iraklı ve Suriyelilerden oluştuğu belirtildi.

“ESAD REJİMİ İLE İTTİFAK YAPABİLİRİZ”

ABD’nin kararının, Kürtlerin hayatlarına mal olacağını hatırlatan Kobani, daha önce asla düşünmeyeceği şeyi düşündüğünü ve bu saldırı karşısında Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile ittifak yapabileceğini söyledi. ABD halkına Trump'ın bu kararından vazgeçmesi için baskı yapması konusunda çağrı yapan Kobani, “Sizlerle birlikte uluslararası terörizme karşı, IŞİD’e karşı savaşan bu insanlar şimdi büyük bir tehlike içinde ve bu savaşı tek başlarına vermekle yüz yüzeler” diye belirtti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ