2463 görüntülenme12 Nisan 2019
Yerel seçimlerin ardından AKP’nin itirazı üzerine Maltepe’de devam eden sayımlarda 1089 sandıktan 522'sinin sayıldığı bildirildi. Öte yandan sayımların hızlanmasını engellemek isteyen AKP ve MHP'li bir gruba polis müdahale etti.

Yerel seçimlerin ardından sayımların devam ettiği İstanbul’da merak edilen ilçelerden biri de Maltepe. 1089 sandıktan 522'sinin sayıldığı bildirilirken YSK oyları sayan 12 kurula 20 kurul daha ekleme kararı aldı. 

Toplamda 32 kurulun sayımları sürdürdüğü Maltepe’de işlemlerin Cumartesi gecesi sona ermesi beklenirken, Binali Yıldırım lehine 149 ek oy çıktı. Henüz kesinleşmeyen sonuçlara göre İstanbul yarışını önde tamamlayan Ekrem İmamoğlu ise Maltepe’de 13 bin 938 oyla yarışı önde götürüyor.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Maltepe İlçe Seçim Kurulu'nun, Sandık Sayım Kurulu sayısını ve sayımı hızlandırmak istemesine tepki gösteren MHP ve AKP'liler, sayım alanına topluca girerek çalışmaları durdurdu.Bunun üzerine Çevik Kuvvet duruma müdahale etti ve salona girdi. Yaşanan gerilimin ardından oy sayımlarına Cumartesi günü devam edileceği bildirildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ