AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, "Seçime Cumhur İttifakı'nın AK Partili adayı olarak giren Sayın Mehmet Özhaseki'nin oyları 1805 arttı. Bu, bizim beklentilerimizi karşılamaktan uzak bir sonuç. Bu nedenle hukuki süresi içinde bugün ve yarın Ankara İl Seçim Kurulu Başkanlığı'na yeniden müracaatlarımızı gerçekleştireceğiz" dedi.

AK Parti Genel Sekreteri Şahin, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili Ankara'daki itiraz sürecine yönelik açıklama yaptı.

‘BU OYLAR BEKLENTİLERİMİZİ KARŞILAMIYOR’

Şahin, "Seçime Cumhur İttifakı'nın AK Partili adayı olarak giren Sayın Mehmet Özhaseki'nin oyları bin 805 arttı. Bu, bizim beklentilerimizi karşılamaktan uzak bir sonuç. Bu nedenle hukuki süresi içinde bugün ve yarın Ankara İl Seçim Kurulu Başkanlığı'na yeniden müracaatlarımızı gerçekleştireceğiz" dedi ve şöyle devam etti:

‘TEKRAR İTİRAZ EDECEĞİZ’

"Ankara'da 25 ilçenin 25'inde yeniden il seçim kuruluna müraacatımızı gerçekleştirmiş olacağız. Bize düşen ortaya çıkacak sonucu hüsn-ü kabul ile karşılamak olacaktır. Bizim amacımız hukuki süreçlerin sağlıklı bir şekilde işlemesine katkı sağlamaktır. Kuyumcu titizliğiyle çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz."

"En büyük talebimiz bütün oyların yeniden sayılmasına dönüktür" diyen Şahin, şunları söyledi:

'CHP LEHİNE 666 OYLUK BİR ARTIŞ SÖZ KONUSU'

"İtiraz üzerine CHP'li aday lehine de ilerleme söz konusu. 666 oyluk bir artış söz konusu oldu. Aradaki fark 1139 oy lehimize azalmış oldu. Birçok şehirde belediye meclis üyeliklerinde bariz üstünlüğümüz söz konusu. Amacımız Ankara'ya yakışık şekilde yönetilmesidir, belediye meclisi üyelerimiz görevini hakkıyla yapacaktır.

 Hukuki süreçlerle ilgili çalışmaları yoğunlaştırmış durumdayız. Seçimden sonraki ilk MKYK toplantısının 12 Nisan Cuma gerçekleşmesi yönünde" ifadesini kullandı.

ANKARA'DA SAYIM BİTTİ!..

Ankara’da AKP’nin yaptığı itiraz ettiği sandıkların tamamında sayım sonuçlandı. Mansur Yavaş’ın 124.770 oy farkıyla büyükşehir belediye başkanlığı kesinleşti.

31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Ankara’da CHP adayı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti. AKP’nin yaptığı itirazlar neticesinde, Polatlı, Çubuk, Pursaklar, Altındağ, Gölbaşı, Şereflikoçhisar, Keçiören, Sincan, Bala, Çankaya ve Çamlıdere ilçelerinde büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde kullanılan oyların yeniden sayılması kararlaştırılmıştı.

MANSUR YAVAŞ BAŞKAN

AKP’nin itiraz ettiği sandıkların tamamında yeniden sayım işlemi sonuçlandı ve Mansur Yavaş’ın 124.770 oy farkıyla Ankara Büyükşehir Belediye başkanı seçildiği kesinleşti.

Kaynak: Yeniçağ/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ