Genel
28 Temmuz 2017 ( 2770 görüntülenme )

SAYGI ÖZTÜRK AÇIKLADI... DUMAN DUMAN ÜSTÜNE!..

SAYGI ÖZTÜRK: O DOSYADA BİNLERCE SUBAYIN BİYOGRAFİK İSTİHBARAT BİLGİLERİ VAR


SAYGI ÖZTÜRK: SAVCILIK İKİ AY ÖNCE BU DOSYAYA İSTEDİ 

Gazeteci Saygı Öztürk, FETÖ'nün Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapan subaylarla ilgili fişleme listesini içeren flash belleğin Tuncay Özkan'ın eline geçmesinden sonra Adil Öksüz'ün ağlamaklı olduğunu yazdı.

Sözcü Gazetesi  yazarı Saygı Öztürk, 2007 yılında Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Tuncay Özkan'ın, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ'a verdiği flaş diskle ilgili olarak;

"İNCELEME YAPILDIĞINI ÇOK AZ KİŞİ BİLİYORDU"

 "Hava Kuvvetleri Komutanlığı'yla ilgili tüm bilgilerin ele geçirilip, incelenmek üzere Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na geldiğini çok sınırlı sayıda kişi biliyordu. Bunu öğrenenler arasında 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Akıncı Hava Üssü yakınında yakalanan, daha sonra serbest bırakılan, o günden beri de izine rastlanamayan Adil Öksüz de bulunuyordu" dedi.

Saygı Öztürk'ün "Genelkurmay’a içini boşaltıp gönderdiler" başlığıyla yayımlanan (28 Temmuz 2017) yazısı şöyle:

"ÖZKAN FETÖ'YE KARŞI MÜCADELEYİ BAŞLATMIŞTI"

"Gazeteci-yazar Tuncay Özkan o günlerde Cumhuriyet mitingleri yapıyor, ateşli konuşmalarıyla kitleleri coşturuyor, her mitingi bir öncekinden daha kalabalık oluyordu. ABD'de bulunan Fetullah Gülen için “Yılanın başı ABD'de ama kuyruğu Türkiye'yi karıştırıyor” diyor, televizyon konuşmalarında da cemaatin orduyu ele geçirmeye çalıştığını, orduyu cemaatçilerden temizlemenin de Türkiye'yi savunmakla eşdeğer olduğunu kaydediyordu."

"GİZLİ BİLGİLER FUTBOL HAKEMİNİN ELİNDE"

"2006 yılıydı.Tuncay Özkan, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda uçağa binmek üzereydi. Yanına yaklaşan ve futbol hakemi olduğunu belirten bir kişi, “Tuncay Bey, askerlerle ilgili size çok gizli ve çok önemli bir şey vereceğim. Şu anda yanımda olmayan flash belleği size İstanbul'da teslim etmek istiyorum” dedi. Özkan, şaşırmıştı ama bu kadar önemli bir şeyin hakemin elinde olacağını da tahmin etmemişti.
Tarih 5 Ocak 2007... Gerçekten bu kişi flash belleği Tuncay Özkan'a getirdi. "

"BİNLERCE SUBAYIN BİYOGRAFİK İSTİHBARATI YAPILMIŞ"

"Özkan, diski açmaya çalıştı açamadı. Bilgisayar birimindekilerin uzun uğraşları sonucu içinde “çok gizli” bilgiler olduğu belirtilen diskin bir bölümü açılabildi. 
Bunlar fişleme kayıtlarıydı. “Alevi”, “Kürt”, “Solcu”, “Pornocu” diye fişlemeler vardı. Bir başka dosya “Evlilik” adını taşıyor, kimin kiminle evleneceği, evlendirildiği yazıyordu. Bir de “Abiler- Ablalar” sütunu vardı. Bazılarıyla ilgili aile boyu bilgiler derlenmişti. Örneğin Hacıbektaş Belediye Başkanı emekli asker Ali Rıza Selmanpakoğlu da bunlardan birisiydi. "

"O DOSYA İLKER BAŞBUĞ'A TESLİM EDİLDİ"

"Ancak, bütün dosyaları açmak mümkün olmuyordu. Kriptoyu kırmak için çok uğraştılar ama olmadı. Özkan, flash belleğin açabildiği dosyalarını okumaya başlayınca ürktü. Bunları, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'a, 5 Ocak 2007 tarihinde teslim etti. Daha çok Hava Kuvvetleri personeliyle ilgili bilgiler yer alıyordu. Dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, kendisine ulaştırılan bu flash belleği Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na gönderdi ve sonuçtan kendilerine bilgi verilmesini istedi."

"İLKER PAŞA DOSYASI HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA GÖNDERDİ"

"2007 yılının Ağustos ayına kadar Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert, Kurmay Başkanı Hasan Aksay, İstihbarat Başkanı Erol Özgil'di. 2007 yılının Ağustos ayında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Kurmay Başkanlığı'na Korcan Pulatsu, İstihbarat Başkanlığı'na Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral Akın Öztürk atandı."

"ADİL ÖKSÜZ'ÜN DOSYADAN ANINDA HABERİ OLDU"

"Hava Kuvvetleri Komutanlığı'yla ilgili tüm bilgilerin ele geçirilip, incelenmek üzere Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na geldiğini çok sınırlı sayıda kişi biliyordu. Bunu öğrenenler arasında 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Akıncı Hava Üssü yakınında yakalanan, daha sonra serbest bırakılan, o günden beri de izine rastlanamayan Adil Öksüz de bulunuyordu. Öksüz, Fetullah cemaatinin “Hava Kuvvetleri imamı” olarak biliniyordu. Her şeyden onun haberi oluyordu. Hazırladıkları bilgilerinin başkalarının eline geçmesi üzerine Öksüz'ün “Tüm emeklerimiz boşa gitti” diyor, çare arıyordu."

"DOSYAYI İNCELEYEN EKİBİN TAMAMI FETÖ'DEN İHRAÇ EDİLDİ"

"Bunları kim mi anlatıyor? O dosyadaki bilgilerin araştırılması için Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 5 kişilik bir komisyon kuruldu. Eldeki bilgiler değerlendirildi. O komisyonda bulunanlar Emin M. ve Selçuk B. darbe girişimi nedeniyle tutuklananlar arasında. İki kişi, bu dosyanın nasıl karartıldığını, nasıl kapatıldığına, boşaltıldığına ilişkin itiraflarda bulundular. İki itirafçının açıklamaları arasında da, Adil Öksüz'ün adı geçiyor, onun ağladığı anlatılıyor. 5 kişilik komisyonun tamamının da darbeye kalkışanlar arasında yer almaları nedeniyle ihraç edildiğini de öğreniyorum."

"TUNCAY ÖZKAN'IN BAŞINA GELMEDİK KALMADI"

"Tuncay Özkan, flash belleği teslim ettikten sonra başına gelmedik kalmadı. Evinde arama yapılırken, onların flash belleğin bir kopyasının peşinde olduğunu da tahmin ediyordu. Özkan, “Ergenekon” soruşturması kapsamında yıllarca cezaevinde yattı. Orada zehirlenmek istendi. "

"İKİ AY ÖNCE SAVCILIK BU DOSYAYI İSTEDİ"

"Son bilgiyi de aktaralım, Tuncay Özkan'ın sağlık durumunda sevindirici gelişmeler var. İstanbul'da Anayasal suçlara bakan C. Savcısı, iki ay önce Tuncay Özkan'ı telefonla aradı, “Siz zamanında Hava Kuvvetleriyle ilgili olarak bir flaşh bellek vermişsiniz. İtirafçı var. Onlar, bu dosyanın kapatıldığını, flaşh bellekte yer alan bazı bilgilerin de silindiğini belirtiyorlar. Sizden ricamız, o flash belleğin örneğini savcılığımıza teslim etmenizdir” dedi."

"BAKALIM ŞİMDİ NE OLACAK"

"Hava Kuvvetleri'nde kurulan soruşturma komisyonu tarafından ört-bas edilen dosya Genelkurmay Başkanlığı'na gönderilmiş. Birçok bölümü silindiği için Genelkurmay'a “Bu bilgiler bize daha önce de gelmişti. Bir şey yok” denilip “ört-bas” edilmiş. CHP Milletvekili Tuncay Özkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bilgi verdikten sonra o flash belleği savcılığa teslim etti. Bakalım, bundan sonra neler çıkacak, Kılıçdaroğlu neler açıklayacak… "

Kaynak: Saygı Öztürk- Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ