4370 görüntülenme21 Eylül 2019
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Fox Tv muhabirinin, Kılıçdaroğlu’nu kaynak göstererek sorduğu “Tank palet fabrikası” sorusunu ise sert sözlerle yanıtladı. Erdoğan “Burası kira ile bu gruba verilmiştir. Ve 50 milyon dolar buranın bütün bakımı, tamiri, şusu, busu vesaire. Bunlara da ayrıca bu harcamanın yapılması ile ilgilidir. 25 yıl süre ile de buraya kiralanmıştı”diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN VİDEOLU MESAJ: KATAR ORDUSUNA PEŞKEŞ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan dikkat çeken bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın satış sürecini kamuoyu ile paylaştı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan paylaştığı videoda, Tank Palet Fabrikası’nın katar ortaklı BMC’ye satışıyla ilgili yapılan açıklamaları belirtti.

GİZLENEN GERÇEKLER

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk başta fabrikanın satış iddialarını yalanladığına dikkat çekerek, “Sarayda oturan zat, Tank Palet Fabrikası’nın Katar ordusuna peşkeş çekildiğini inkar etmişti, gerçekleri söyleyen özgür medyayı da yalan haber yapmakla suçlamıştı… Ama ben onun gizlediği tüm gerçekleri halkımla paylaşmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

BMC’YE PARA KATAR’DAN

Kılıçdaroğlu’nun Twitter’da paylaştığı videoda ilk olarak, BMC’nin yaklaşık yarısını Katar’a satan iktidara yakın iş adamı Ethem Sancak’ın açıklamaları yer alıyor. Sancak, yaptığı bir konuşmada, “Allah da gani gani para vermiş Katar’a. Emir de sizi kırmaz. Katar Devletini ve silahlı kuvvetlerini bana ortak ederseniz bu işin altından kalkarız, onlar da bize finans garantisi verirler. Sağolsun Sayın Emir’i aradı, o da kırmadı. BMC’nin yüzde 50 eksi birini Katar ordusuna sattık” ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN’IN '50 MİLYON DOLAR İÇİN SATTIK' AÇIKLAMASI DA VAR

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı videoda ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tank Palet Fabrikası’nın satış gerekçesini anlattığı bir konuşması da yer alıyor. Sakarya’daki fabrikanın Katar ortaklı BMC’ye devredildiğini belirten Erdoğan, satışın gerekçesini açıklarken, fabrikanın modernizasyonu için 50 milyon dolar gerektiğini fabrikayı bu yüzden sattıklarını söylemişti.

Videonun son kısmında ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı “O sözleşmeyi iptal et, 50 milyon doları ben sana bulacağım” şeklindeki çağrısı yer alıyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ